Mūsdienās verdzība juridiski ir atcelta visā pasaulē. Tirgošanās ar cilvēkiem ir krimināli sodāma nodarbe. Tomēr noziedzīgo pasauli sodi no ienesīgā rūpala neattur. Latvijā bilde šajā nozieguma veidā pēdējos gados nav pārāk mainījusies. Lielākais upuru skaits joprojām ir tā dēvētajās fiktīvajās laulībās. Raidījumā Īstenības izteiksme stāstu par mūsdienu verdzības tendencēm sākam ar neseno notikumu Dānijā.

Dānijas policijas inspektors Anderss Morville rāda vairākas, aizklātas vīriešu sejas. Pirms prezentācijas policists piekodina, ka viņa pētītajā lietā izmeklēšana vēl turpinās, tāpēc arī ārvalstu medijiem jāuzmanās, stāstu publicējot. Mēģinām viņa stāstu pārstāstīt. Ekrānā redzamie vīrieši ir cilvēku tirgotāju banda. Rumānijas pilsoņi, kuru rafinētā shēma pārsteidza dāņu policistus.

Septiņus mēnešus ilgušo operāciju policisti nodēvēja par “Lapseņu pūzni”. Sākumā izmeklēja krāpšanu un laupīšanu. Uz kādu adresi Kopenhāgenā tika piegādātas kredītos pirktas dārgas lietas, ko policisti uzskatīja par krāpšanu. Rokot dziļāk, izmeklētāji secināja, ka prastā krāpšanās patiesībā ir daudz smagāks noziegums - cilvēktirdzniecība.