Šoreiz raidījumā Īstenības izteiksme bijusī žurnāliste un politikas pētniece, šobrīd vienkārši pilsoniski aktīvs cilvēks - Dace Akule dalās savās pārdomās par to, cik viegli - vai drīzāk grūti - ir dzīvot videi draudzīgi.

Censties dzīvot videi draudzīgi un ilgstpējīgi - tā ir augoša tendence daudzviet pasaulē, jo zinātne arvien vairāk atgādina par industrializācijas un cilvēku neapdomības negatīvajām sekām videi. Pārāk liels resursu patēriņš un vides piesārņojums veicina klimata pārmaiņas un draud nākamajām paaudzēm par deficītiem padarīt tādus dabas resursus, kurus līdz šim esam uzskatījuši par pašsaprotamiem - meži, kvalitatīva augsne, ūdens, zivis un dabas daudzveidība.

Tāpēc par videi draudzīgāku, ilgtspējīgāku dzīves veidu jau daudzus gadus runā ne tikai vides aizsardzības jeb zaļie aktīvisti, bet arī valstu līderi, kuri Apvienoto Nāciju organizācijas līmenī vienojušies par ilgstpējīgas attīstības mērķiem un klimata pārmaiņu ierobežošanu. Šo tendenču iespaidā uzņēmēji rada jaunus videi draudzīgākus produktus un pakalpojumus. Arvien pieaug atjaunojamās enerģijas ražošana un patēriņš. Taču ikdienā videi draudzīgu dzīves veidu ir grūtāk īstenot nekā aprakstīt uz papīra, jo daudz kas nav atkarīgs tikai no viena cilvēka rīcības.