Likums jau sešarpus gadu arī Latvijas 119 pašvaldībām liek ik mēnesi publiskot visu 1618 deputātu „uz rokas” saņemto algu. Viņiem visiem likums ir iedevis vienādus pienākumus un vienādas tiesības. Taču domnieku algas atšķiras pat 420 reižu. Izņemot Brocēnus, kas algas publiskot nemaz negrasās, pārējās pašvaldības to dara. Taču domes gudrības vai tās trūkuma dēļ no atklātības cenšas vairīties dažādiem veidiem – daļa algas publicē novēloti, daudzviet sarakstus noslēpj dziļi domes mājas lapā, bet vēl daļa deputātu algas sajauc kopīgā sarakstā ar sētniekiem un skolotājiem. Tomēr deputātu algas ir ne tikai ļoti atšķirīgas, bet arī parocīgs rīks, lai ar ievēlētajiem manipulētu domes vadība.

Ielūkoties pašvaldību deputātu makos ikviens var nu jau teju sešus gadus. Noteikumu obligāti publicēt amatpersonu vārdus un iepriekšējā mēnesī „uz rokas” saņemto atalgojumu likumdevējs pieņēma ar lielām grūtībām – par to nobalsoja tikai 52 deputāti. Saeima tādas izmaiņas likumā ieviesa pēc tam, kad par mūsdienu Robinu Hudu sauktais jeb tā dēvētais Neo uzgāja „caurumu” Valsts ieņēmumu dienesta sistēmās un sāka publiskot amatpersonu algu sarakstus. Galvenais secinājums toreiz bija tāds, ka lielai daļai publiskajā sektorā strādājošo ekonomiskā krīze naudas makus nemaz īsti nav skārusi.

Tā sauktais Neo ar savulaik ātri iegūto slavu nu pats bruģē ceļu politikā. Tikmēr pašlaik nav īsti skaidrs, cik liels ieguvums bijis politiķu lēmums publiskot amatpersonu algas.