Pagājušajā gadā no vairāk nekā 1800 ar C hepatītu saslimušajiem 11 cilvēki kaiti ieguva, visticamāk, ārstniecības iestādē. Tā rāda Slimību profilakses un kontroles centra dati. Pirms dažiem gadiem aina bija daudz satraucošāka – pie C hepatīta slimnīcā tika katrs piektais slimnieks. Tomēr statistika par citām slimībām arvien nav iepriecinoša – reanimācijas nodaļās ar svešām slimībām inficējas katrs trešais, bet kopumā ārstniecības iestādēs sasirgst 1 no 20 pacientiem.

Latvijas Radio šo raidījumu gribēja iesākt ar pacienta stāstu. Taču visi uzrunātie pēc pārdomu brīža tomēr atteicās runāt. Bailes, tiešu pierādījumu trūkums, nogurums cīnīties. Latvijā ir tikai viens pierādīts gadījums, ka cilvēks ir saslimis instrumentu dēļ, slimnīcā ārstējot citu slimību. Pārējie ir tikai pacientu aizdomas.

Taču izdevās sarunai ierakstā pierunāt divas medicīnas māsas. Viņas ir tās, kam jāizšķiras – klausīt vadības uzstādījumam un ārstam pasniegt lietotus un sterilizētus instrumentus, vai tomēr rīkoties saskaņā ar likumu un sirdsapziņu un ņemt jaunus piederumus.