Gandrīz divarpus gadus pēc koncepcijas „Par minimālā ienākuma līmeņa noteikšanu” pieņemšanas valdībā un vairākkārtējiem Eiropas Komisijas aizrādījumiem par nepieciešamību reformēt minimālā ienākuma sistēmu, Labklājības ministrijā beidzot tapis plāns šīs sistēmas pilnveidošanai. Šajā raidījumā Īstenības izteiksme stāsts, ko īsti šis plāns paredz un kādi klupšanas akmeņi var aizkavēt tā ieviešanu.

„Rekomendācijas par šo jautājumu Latvijai ir izteiktas jau no 2011. gada. Par to, ka ir nepieciešams sociālās palīdzības pabalstu sistēmu, lai mazāk aizsargātajiem iedzīvotājiem šis naudas apjoms, kas ir viņu rīcībā, būtu pēc iespējas lielāks. Garantētā minimālā ienākuma līmenis nav mainījies jau kopš 2009. gada, bet jau kopš 2011. gada Eiropas Komisija ir minējusi, ka šī ir joma, ko vajadzētu sakārtot un padarīt nabadzīgajiem iedzīvotājiem draudzīgāku,” atgādina Eiropas Komisijas pārstāvniecības Latvijā ekonomikas padomniece Agnese Dagile.

Koncepciju „Par minimālā ienākuma līmeņa noteikšanu” valdība pieņēma jau 2014. gada oktobra beigās, taču tikai nupat, pagājušajā nedēļā Valsts sekretāru sanāksmē uzsaukts plāns minimālo ienākumu atbalsta sistēmas pilnveidošanai. No tā izriet, ka viss notiks pakāpeniski.