Plauktā stāv foto rāmītis, apsiets ar sēru lenti un no tā noraugās smaidīga gaišmate ar kaķēnu rokās. Tā ir Katja, kuru noslīkušu septembra sākumā atrada Jelgavā, netālu no cietuma. Pēdējos divus dzīves gadus liepājnieces mājas bija SOS jauniešu centrs Jelgavā. Māte, kurai alkohola un citu problēmu dēļ, uz laiku atņemtas tiesības rūpēties par septiņiem nepilngadīgajiem bērniem, vēlas zināt, kāpēc drošajā vidē, SOS mājā, viņas bērns nav nosargāts. Katjas likteni pētīja Svetlana Gintere un Zane Mače.

Pirmo bērnu Irina laida pasaulē 15 gadu vecumā. 39 gadus vecā sieviete neslēpj, ka pirmdzimto audzinājusi viņas māte, jo pati pusaudze nav spējusi par meitu parūpēties. Arī pārējie nepilngadīgie bērni vairākas reizes nodoti valsts aprūpē, jo māte alkohola un citu problēmu dēļ nav spējusi par viņiem rūpēties. Savukārt pret Irinas vīru policijā ir sākts kriminālprocess par vardarbību pret bērniem, un vīrietis izsludināts meklēšanā.

Skarbā likteņa dēļ pēdējos divus gadus septiņi Irinas nepilngadīgie bērni pavadīja SOS aprūpes vietās. Mazākie – Īslīcē pie Bauskas, bet vecākā no nepilngadīgajiem, Katja – SOS jauniešu mājā Jelgavā. Irinas pirmdzimtais dēls ir jau pieaudzis un dzīvo Lielbritānijā. Nupat ģimenē ienācis arī devītais mazulis.

Pērn septembra sākumā, dažas nedēļas pirms bāriņtiesas sēdes, kurā nolemts sievietei atjaunot aprūpes tiesības, Kajta nomira. 16 gadus vecās meitenes līķi atrada Jelgavā, upē netālu no cietuma.