Pasaules uzmanība šodien piesaistīta Singapūrai, kur uz vēsturisku tikšanos bija ieradušies ASV prezidents Donalds Tramps un Ziemeļkorejas līderis Kims Čenuns. Sarunu uzmanības centrā – Ziemeļkorejas kodolprogramma un prasība Phenjanai atbruņoties. Lai arī ASV prezidents vēl pirms tikšanās bija pārliecināts par sarunu veiksmīgu iznākumu, un tās iznākumu raksturojis kā vēl pārsteidzošāku, nekā tika iepriekš plānots, politikas analītiķi ir skeptiski noskaņoti, norādot uz joprojām pastāvošajām domstarpībām abu pušu starpā un arī neskaidrību par šodien panāktās vienošanās reālajām izredzēm. Raidījumā Īstenības izteiksme par Donalda Trampa un Kima Čenuna tikšanos un ko no tās gaidīt.

Šī patiešām bija vēsturiska ASV un Ziemeļkorejas prezidentu tikšanās, jo šī bija pirmā reize, kad amatā esošs ASV prezidents ir ticies ar kādu no Ziemeļkorejas līderiem. ASV un Ziemeļkorejas starpā nav diplomātisko attiecību, turklāt Ziemeļkoreja Savienotās Valstis atklāti sauc par savu lielāko ienaidnieku un apdraudējumu.

Vēl pirms aptuveni gada abas valstis bija soļa attālumā no tā, lai izceltos kodolkarš. Par to liecināja ne tikai abu valstu prezidentu – Donalda Trampa un Kima Čenuna – asie un ne vienmēr glaimojošie izteikumi otra virzienā, bet arī tas, ka šādu iespēju nopietni sāka analizēt arī dažādi politikas komentētāji. Trampa draudi vērsties pret Ziemeļkoreju ar uguni un spēku dažiem likās ne vien skaļi paziņojumi, bet patiešām nopietns risks, ņemot vērā Trampa neprognozējamību.

Taču šī gada sākumā ASV un Ziemeļkorejas attiecībās notika visai negaidīts pavērsiens. Tas aizsākās ar Phenjanas vēlmi uzlabot attiecības ar Dienvidkoreju pirms Phjončhanas olimpiskajām spēlēm, pēc kurām Trampam tika nodots Kima Čenuna uzaicinājums satikties aci pret aci.