“Dienas bez rindām”, pareizāk būtu - “Nedēļa bez rindām”, ir akcija, kas notiek jau trešo gadu un kuras laikā valsts un pašvaldību iestādes aicina vairāk iepazīt e-pakalpojumus, kā arī sniedz padziļinātu skaidrojumu par to, ko mēs varam iegūt, izmantojot virtuālo vidi, nevis fiziski stāvot rindā. Kas svarīgs, lai "Dienas bez rindas" kļūtu par ikdienu, raidījumā Kā labāk dzīvot stāsta Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas Elektronisko pakalpojumu nodaļas vadītājs Gatis Ozols un Valsts sociālās apdrošināšanas aģentūras direktora vietniece Ilze Andersone.

Gatis Ozols skaidro, ka šobrīd internetā ir pieejamas vairāk nekā 500 dažādās iespējas, ko var paveikt elektroniski, neizejot no mājas. Taču daudzi cilvēki to neizmanto, jo nezina vai ir bailes, ka neizdarīs pareizi. Tāpēc nepieciešams runāt un praktiski parādīt cilvēkiem, kā rīkoties.

Valsts sociālās apdrošināšanas aģentūra arī iesaistījusies akcijā, neskatoties uz to, ka e-pakalpojumus reklamē arī ikdienā un 23 klientu apkalpošanas centros Latvijā to, ja klientam ir vēlme, var parādīt un pamācīt. Diemžēl cilvēki bieži atrunājas, ka nav laika, ka nav līdzi i-bankas autorizācijas līdzekļi.

Raidījuma viesi uzteic pašvaldību darbību e-pakalpojumu nodrošināšanā sadarbībā ar valsts iestādēm. Pa tālruni sazināmies ar Auces Valsts un pašvaldības vienotā klientu apkalpošanas centra pārstāvi Andu Kļaviņu un Rojas novada domes priekšsēdētāju Evu Kārkliņu.