“Lai noteiktu, vai cilvēkam ir hronisks gastrīts, vajadzīgi papildus izmeklējumi – endoskopija, arī biopsija,” raidījumā Kā labāk dzīvot norāda Anatolijs Danilāns.

“Hroniskam gastrītam diagnozi nav iespējams pasacīt pat vispieredzējušākajam ārstam sarunās un vienkāršos izmeklējumos, jo tam nav tikai šai slimībai raksturīgu pazīmju,” skaidro profesors.

Gastrītu arī nav tik vienkārši iegūt - neregulāras ēdienreizes, sausa, cieta barība - ar to nepietiek, lai dabūtu gastrītu.

Ar gastrītu savā dzīves laikā, iespējams, izslimo teju visi Latvijas iedzīvotāji. Tikai ne visi, sajūtot ko nelāgu, dodas pie ārsta. Kas ir gastrīts? Sadzīvojam ar to vai ārstējam, raidījumā Kā labāk dzīvot taujājam gastroenterologam profesoram Anatolijam Danilānam.

"Lielāko tiesu hronisks gastrīts reti izraisa sūdzības un retos gadījumos var progresēt," bilst Anatolijs Danilāns. Tādu gastrītu, kas progresē, var ieraudzīt histologs.

Hronisko gastrītu var raisīt helikobaktērijas un arī medikamenti: cilvēkam var būt arī divi gastrīti, viens, ko rosina helikobaktērijas, otrs – medikamenti.

Ja gastrīts nav ar bīstamām pazīmēm, to var arī nelikvidēt.