Kustības – labāk biežāk un nelielākas pauzes, labāk atlicināt laiku katru dienu, ne reizi nedēļa un vairākas stundas, uzskata Roberts Radičuks.

Nepareizi novietots dators, neērts krēsls un galds, slikta ventilācija – tie visbiežākie trūkumi ar kuriem saskaras kantora darbinieki savās darba vietās. Ja šīs problēmas netiek risinātas, darba devējam jārēķinās ar zemu produktivitāti vai pat iespēju, ka darbinieki var iedzīvoties arodslimībās. Pat ideāla darba vide neglābs darbiniekus no mazkustīga dzīves veida radītajām sekām, ko varam darīt paši ik dienu savas veselības labā raidījumā Kā labāk dzīvot atklāj fizioterapeite Anete Riekstiņa un fiziskās sagatavotības treneris Roberts Radičuks.

Ja jau studijā ir Roberts Radičuks, tas nozīmē, ka atkal vingrojam raidījumā laikā!

"Ja ikdienā plecu daļa netiek pietiekami noslogota, rodas sūdzības par sprandas savilkumu, galvassāpēm, skaidro Anete Riekstiņa. "Pasaulē jau ir izplatīts lielajos birojos, ka darba devēji informē savus darbiniekus par ergonomisko dzīves ritmu un kustību un izkustēšanās nepieciešamību ikdienā arī birojā. Arī Latvijā darba devēji iesaistās šajā ergonomiskajā dzīves ritmā. Izkustēšanās ikdienā birojā ir svarīga, piecelties un pakustēties pāris minūtes ik pēc stundas, izkustināt rokas, plecu daļu."

Brīnišķīgi ir rīta rituāli, kas dod labāku stāju, sagatavo prātu un ķermeni labai un sekmīgai dienai. Tie var būt pietupieni, ritentiņš, neizkāpjot no gultas, roku izkustināšana – ķermeni iesildīt no rīta, atzīst raidījuma Kā labāk dzīvot viesi.