Raidījuma skanēšanas laikā variet sazināties, zvanot uz tālruņa numuriem 67222888, 67225599, kā arī aicinām sūtīt Whatsapp ziņas uz numuru 25660440.


Vasara vēl nebūt nav beigusies, tropiskās naktis mums vairs nesola, bet tas nenozīmē, ka apkure mājās jāslēdz. Bet kā būtu ar nakšņošanu ārā? Nu ne pavisam ārā, jumts tomēr virs galvas telts veidolā būtu nepieciešams, bet varbūt var iztikt arī bez tā.  Nakšņošana zem klajas debess māca sadzīvot ar dabas untumiem, kā neapmulst un izdzīvot āra apstākļos un kā izdzīvot mežā, interesējamies raidījumā Kā labāk dzīvot. Pieredzē dalās āra dzīves speciālists Lauris Melkers un Lelde Burve-Alksne, kura kopā ar bērniem divus mēnešus nakšņo teltī. Kā tas ir, katru nakti nakšņot teltī, stāsta arī Leldes bērni Alberts un Hermīne.

Dzīvojot teltī, Lelde Burve-Alksne saviem bērniem ļauj piedzīto sajūtu, kā ir iziet no komforta zonas. Ļauj piedzīvot dabu, izjust to caur sevi.

  • Lai mitrums no zemes netraucētu dzīvot teltī, Lelde Burve-Alksne zem matrača liek aitādu kā izolācijas materiālu. Tas arī silda.
  • Nakšņojot ārā, ir pavisam citāda miega kvalitāte. Turklāt izgulēties var īsākā laikā.
  • Ilgāku laiko dzīvojot ārā, ir vajadzīga laba telts, lai lietus gadījumā nepamostos peļķē.
  • Lai nebūtu auksti, var izmantot mūsdienu iespējas – siltā veļa (vilnas), kvalitatīvi guļammaisi.
  • Starp visiem modernajiem materiāliem tomēr nepārspēta ir aitu vilna izolācijai un arī siltuma nodrošināšanai. Vilna, ja kļūst slapja, nekļūst auksta.
  • Dodoties garākā pārgājienā vai izbraucienā ar laivām un nakšņojot teltī, jāatceras, ka atkritumi nakšņošanas vietā aiz sevis jāsavāc.