Raidījuma skanēšanas laikā variet sazināties, zvanot uz tālruņa numuriem 67222888, 67225599, kā arī aicinām sūtīt Whatsapp ziņas uz numuru 25660440.


Ir viedoklis,ka asins pārliešana ir tā pati audu transplantācija, raidījumā Kā labāk dzīvot norāda Vaira Īrisa Kalniņa. Asinīs ir vairāk kā 300 vīrusu. Mūsu organismam ir apbrīnojama spēja noturēt visu līdzsvarā.

Latvijā vajadzētu profesionālu donoru kustību, kurā būtu iesaistīti tikai vīrieši, uzskata Pēteris Apinis.

Sievietēm, kuras dzemdējušas, vispār nevajadzētu būt donorēm, jo sievietēm grūtniecības laikā var izstrādāties antivielas. Pēc tādas sievietes, kuras asinīs ir izstrādājušās, piemēram, antileikocitārās antivielas, plazmas pārliešanas var radīt komplikācijas, piemēram izsaukt plaušu bojājumus. Daudzas valstis, lai izvairītos no problemātiskām reakcijām atsakās no svaigi saldētas plazmas izmantošanas, kas gatavota no sievietes asinīm.

Publiskā telpā ik pa brīdim dzirdam aicinājumu ziedot konkrētas grupas asinis, jo to vienkārši trūkst. Nenoliedzami ir situācijas, kad neiztikt bez asins pārliešanas, lai glābtu cilvēku. Tomēr šobrīd sākusies diskusija par to, ka asinis nevis trūkst, bet to izlietojums ir neracionāls un pat šķiežamies ar asinīm.. Ko nozīmē asins pārliešana, kādos gadījumos tā tiešām nepieciešama, kādas ir sekas pēc šādas procedūras un vai tiešām ārsti nekritiski pieiet asins pārliešanai, skaidrosim raidījumā Kā labāk dzīvot. Diskusijā piedalās Rīgas Austrumu klīniskās universitātes slimnīcas Asins dienesta vadītāja Inga Dārzniece, Rīgas Austrumu klīniskās universitātes slimnīcas laboratorijas galvenā speciāliste profesore Vaira Īrisa Kalniņa un Ārstu biedrības vadītājs Pēteris Apinis.

Asins pārliešana rada risku cilvēka imunitātei. Svešo asiņu pārliešana nomāc cilvēka imunitāti, tāpēc jācenšas asins pārliešanu veikt gadījumos, kad tas tiešām nepieciešams.