Raidījuma skanēšanas laikā variet sazināties, zvanot uz tālruņa numuriem 67222888, 67225599, kā arī aicinām sūtīt Whatsapp ziņas uz numuru 25660440.


Cilvēki slīkst, jo ir pārdroši uz ūdens. Viņi pārvērtē savus spēkus, dodas pārāk dziļi peldēt un notiek nelaime. Tāpat cilvēki nenovērtē līdz galam situāciju, peldvietas izvēli un apkārtējos apstākļus. Cilvēki bieži ir pārgalvīgi un nenovērtē ūdens milzīgo spēku un ietekmi, kā var mainīties apstākļi pat sekundes simtdaļas laikā, norāda raidījuma Kā labāk dzīvot viesi.

Ja peldsezona Latvijā būtu visu gadu, diemžēl noslīkušo skaits pārsniegtu ceļu satiksmes negadījumos bojā gājušo skaitu. Siltā vasarā Latvijā noslīkst ap 100 cilvēkiem. Tāda ir skarbā statistika. Valsts tērē milzu līdzekļus, lai uzlabotu situāciju uz ceļiem, bet slīcēju glābšana lielākoties paliek pašu slīcēju rokās. Kā padarīt drošu atpūtu pie un uz ūdeņiem, raidījumā Kā labāk dzīvot skaidro Siguldas Olimpiskā sporta centra peldbaseina treneris un glābējs, pasaules čempions ziemas peldēšanā Gustavs Zālītis, Latvijas kanoe federācijas pārstāvis Aivars Rodčenko un Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta pārstāvis Juris Blūzmanis.

Diemžēl alkohols provocē doties peldēties vieta, kur parasti to nedarītu.

Izglābt otram dzīvību palīdzētu arī tas, ka citi mācētu sniegt palīdzību. Bez peldlīdzekļa doties glābt cilvēku nav droši. Arī vienam to darīt nav droši.

Vienam doties jūrā sērfot, kaitot, supot ir neprātīgi, pat lielākajam profesionālim var gadīties kļūdīties. Svarīgi, ka ir kompānija, kas var sniegt palīdzību nepieciešamības gadījumā, kaut vai pasaukt pēc palīdzības.

Noteikti jālieto veste ūdenī pārvietojoties ar laivu vai kādu citu peldlīdzekli. Bērni pie ūdens noteikti jāpieskata, nevis vecākiem jāskatās savā telefonā.

Baudot ūdenspriekus, pilnīgi pietiek, lai cilvēks atrastos ūdenī, kas sniedzas plecu augstumā. Ja peldot jūt, ka sāk zust spēki, speciālisti iesaka censties nomierināt prātu, saglabāt mierīgu elpošanu, ja iespējams, atlaisties uz muguras un atgūt spēkus.