Raidījuma skanēšanas laikā variet sazināties, zvanot uz tālruņa numuriem 67222888, 67225599, kā arī aicinām sūtīt Whatsapp ziņas uz numuru 25660440.


"Neviens jau dzīvoklī neies un nepārbadīs, vai suns ir čipots un reģistrēts. Pirmām kārtām, tas ir vajadzīgs pašam saimniekam, gadījumā, ja, piemēram, suns pazūd," uzskata biedrības "Astes un ūsas” pārstāvis, Alūksnes dzīvnieku patversmes vadītājs Modris Briedis.

Pašreizējie noteikumi paredz, ka no šā gada 1. jūlija sešus mēnešus sasniegušu suņu īpašniekiem jānodrošina, lai sunim tiktu implantēta mikroshēma jeb tas tiktu čipots, kā arī tas tiktu reģistrēts Lauksaimniecības datu centra datubāzē. Taču Zemkopības ministrija vēlas pārcelt šo termiņu no šā gada 1. jūlija līdz 2017. gada 1. janvārim un virza grozījumus Ministru Kabineta noteikumos Nr. 491 “Mājas (istabas) dzīvnieku reģistrācijas kārtība”.

Pēc čipošanas dzīvnieks vēl ir jāreģistrē Lauksaimniecības datu centra datu bazē, dzīvnieka pase un čipošana negarantē to, ka dzīvnieks ir reģistrēts.

Raidījumā Kā labāk dzīvot saruna ne tik daudz par mājdzīvniekiem, bet gan vairāk par mums – mājdzīvnieku esošajiem un potenciālajiem saimniekiem. Vai pēc rīta  pastaigas ar suni, mēs pēc viņa arī savācam? Vai mirkļa (modes) iespaidā paņemtais mājdzīvnieks būs mīļš arī pēc desmit gadiem? Vēl arī par spriedīsim par aktualitāti - mājdzīvnieku čipošanu un reģistrāciju, kāpēc šis process notiek tik negribīgi? Žurnāls " Astes" redaktore Zane Piļka, biedrības "Astes un ūsas” pārstāvis, Alūksnes dzīvnieku patversmes vadītājs Modris Briedis un www.dzīvniekupolicija.lv juriste Inese Bāra.