Raidījuma skanēšanas laikā variet sazināties, zvanot uz tālruņa numuriem 67222888, 67225599, kā arī aicinām sūtīt Whatsapp ziņas uz numuru 25660440.


"Diēta ir dzīves veids. Jāiemāca bērniem, kas ir pareiza ēšana, kādas kustības nepieciešamas. Sākt to darīt 30 gados ar 30 liekiem kilogramiem ir grūti. Tas ir dzīves veids, un mainīt savu dzīvi 30 gadu vecumā ir grūti," raidījumā Kā labāk dzīvot atzīst ģimenes ārste Ilze Jākobsone.

Uztura zinātniece ārste Inta Rozenbaha vērtē, ka diētu ikvienam vajadzētu uzsākt ārsta uzraudzībā. Nevar tā – rīt sākšu mazkaloriju diētu. Tā var nodarīt tikai sev sliktu. Svarīgākais, lai būtu regulāras ēdienreizes trīs līdz sešas reizes dienā.

"Ārkārtīgi traucējošs mūsu organismam, ka daudzi neēd brokastis. Naktī vielmaiņa guļ, ja nepaēdam no rīta, tā turpina gulēt tālāk. Vielmaiņa pamostas tajā momentā, kad cilvēks paēd. Ja pirmā ēdienreize ir pusdienas, vielmaiņai nepietiek laika strādāt," skaidro Rozenbaha. Var sākt notievēt tikai tad, kad paātrinās cilvēka vielmaiņa.

Rozenbaha atgādina, ka brokastis ir vissvarīgākā ēdienreize dienā! Brokastīs jāuzņem 25 – 30 % no visa dienas ēdiena, launagā - 15 %, pusdienās - 30 -35 %, vakariņās – 20-25%.

Savukārt Latvijas Sporta pedagoģijas akadēmijas docente un trenere Inese Ļubinska bilst, ka zaudēt 20 kg, ja tavs svars ir 120 kg, nav problēma. Daudz grūtāk ir noturēt jauniegūto svaru.

"Turklāt notievēt jāvēlas pašam cilvēkam, ja nebūs motīva, neviens nevarēs palīdzēt," atzīst Rozenbaha. Ārsts nevar palīdzēt, ja cilvēks pats negrib.

"Ja ēdīsim greipfrūtus, papaju un brokoļus, zaudēsim svaru, piemēram, greipfrūti dedzina taukus, bet ir grūti pateikt, ko dara greipfrūtu tabletes. Labāk ēst pašu augli," bilst Rozenbaha.

Visi gribam būt veseli un skaiti, bet cik nu vien mediķi ir runājuši raidījumā Kā labāk dzīvot, tik arī nelokāmi palikuši pie viedokļa, ka laba veselība un dzīves kvalitāte ar daudziem liekiem kilogramiem kopā nekādi neiet – liekais svars mūs padara slimus tieši tāpat kā smēķēšana un kustību trūkums. Taču kopš tādu nedefinējamu lietu kā skaistums mēdzam saistīt ar slaidu augumu, svara turēšana normas robežās ir pārvērtusies arī par tādu kā sportu un skaistuma apsēstu sieviešu nodarbošanos. Solījumi skan patiešām izcili un vilinoši: "Atbalsta ārsti un uztura speciālisti, diēta atbilst Pasaules Veselības organizācijas vadlīnijām, tā ir pārbaudīta 165 valstīs, 100% veselīga notievēšanas metode, individuāla programma tieši Tev un vairāk nekā pusmiljons apmierinātu lietotāju!". Tā varētu turpināt vēl un vēl par dažādam pamācībām un brīnumlīdzekļiem, par kuriem var lasīt internetā un žurnālos, kas paredzēti svara regulēšanai. 

Attālinātas konsultācijas portālos speciālisti vērtē negatīvi. Vērsties internetā pēc palīdzības ir nepareizais sākums, lai notievētu, jo viss nav domāts visiem.