Raidījuma skanēšanas laikā variet sazināties, zvanot uz tālruņa numuriem 67222888, 67225599, kā arī aicinām sūtīt Whatsapp ziņas uz numuru 25660440.


Modernās digitālās tehnoloģijas – vai tās atvieglo mūsu dzīvi vai tieši otrādi, padara mūs atkarīgus un rada papildus sarežģījumus? Kas ir digitālā detoksikācija un kādi ir paņēmieni, lai pretotos tehnoloģiju spiedienam profesionālajā vidē un sadzīvē, raidījumā Kā labāk dzīvot vērtē "Digital Freedom Festival” līdzdibinātāja Dagnija Lejiņa, psiholoģe, “Trivums” konsultante, stresa menedžmenta, krīžu vadības un konsultēšanas jomā Jolanta Cihanoviča un "Draugiem Group" runasvīrs Jānis Palkavnieks.

“Tehnoloģijas var palīdzēt, bet jāmācās tās gudri izmantot. Nevaram būt pastāvīgā pieslēgumā, citādi kā cilvēki pazaudējam dzīves realitāti,” uzskata Dagnija Lejiņa. “Esot pastāvīgā pieslēgumā var lietas risināt ātri, bet esot pastāvīgā pieslēgumā cilvēks arī ātri pārdeg.”

“Atgriezties tur, kur digitalizācijas nebija, nav iespējams, tajā pašā laikā ir jautājums, kā varam būt veseli, attīstīties un uzturēt savu ķermeni, kas no digitālām lietām neattīstās,” vērtē Jolanta Cihanoviča.

"No rīta pamostoties daudzi uzreiz ieskatās telefonā, paskatās ziņas. Tajā brīdī mēs sabojājam savu dienu, jo nevis mēs paši nosakām, kā šajā dienā jutīsimies, bet ļaujam to noteikt pat informācijas atkritumiem. Telefonu vajadzētu vakarā atstāt citā istabā un no rīta paņemt tikai pēc brokastīm un foršām sarunām ar ģimeni. Tas ir triks, kas var izmainīt visu dienu,” atklāj Dagnija Lejiņa.

Atslēgties no digitālām tehnoloģijām var palīdzēt pašas tehnoloģijas, var uzstādīt, piemēram, ierobežojumus paziņojumiem par e-pastiem, paziņojumiem par darbu, uzstādīt zvanu ierobežojumus. "Tehnoloģijas pašas piedāvā iespējas limitēt to lietošanu,” bilst Jānis Palkvanieks.