Raidījuma skanēšanas laikā variet sazināties, zvanot uz tālruņa numuriem 67222888, 67225599, kā arī aicinām sūtīt Whatsapp ziņas uz numuru 25660440.


Došanās ceļā ir ieiešana komforta zonā, jo cilvēka būtība ir staigāt, būt saskaņā ar dabu, raidījumā Kā labāk dzīvot atklāj filozofs Dainis Ozoliņš. 

Viņam piekrīt arī abas raidījuma viešņas, ka tieši iešana un došanās ceļā ir tā komforta zona, kas ļauj pamest ikdienību. 

"Staigāšana ir dabīgs stāvoklis, tas rada zināmā mērā laimes sajūtu," bilst Ozoliņš.

Vides aizsardzības kluba viceprezidenta Elita Kļaviņa piemetina, ka latviešiem dziesmu svētki un iešana dabā – uz mežu, pie jūrās – ir lūgšanu vietā.

Kāpēc doties ceļā? Lai pārvarētu sevi, iešana ir meditācija, lai izzinātu sevi. Cilvēks nonāk eiforijas stāvoklī, var izprast sevi, uzdodot eksistenciālus jautājumus – kāpēc es eju, kāpēc es esmu...

Komforta zona ir tur, kur tev ir labi, un neviens no laba prāta nevēlas to pamest. Bet - kādos gadījumos ir jāiziet no savas komforta zonas un kāpēc cilvēki tomēr atsakās to darīt, vai ar lielu prieku izvēlas pamest savu komforta zonu, piemēram, nododas ekstrēmām sportiskām aktivitātēm, ievēro dažādas organisma attīrīšanas kūres. Tagad, vasarā, aizvien vairāk cilvēku mēdz pievienoties kādam svētceļojumam, un ļoti bieži tas nebūt nav saistīts ar noteiktu reliģisku pārliecību. Vēl citi necenšas meklēt šādu kontekstu, bet vienkārši staigā garus gabalus. Raidījuma Kā labāk dzīvot diskutē filozofs Dainis Ozoliņš, psiholoģe un žurnāliste Signe Knipše, Vides aizsardzības kluba viceprezidenta Elita Kļaviņa.