Raidījuma skanēšanas laikā variet sazināties, zvanot uz tālruņa numuriem 67222888, 67225599, kā arī aicinām sūtīt Whatsapp ziņas uz numuru 25660440.


Sociālajos tīklos ļaunatūra izplatās daudz ātrāk. „Informācijas un arī programmatūras izplatības ātrums sociālajos tīklos ir to spēks un posts,” atzīst Valdis Šķesters. „Pēdējais ļaunprogrammatūras uzplaiksnījumā varēja redzēt, kā vienā mirklī no daudziem avotiem parādījās ziņojumi.”

Interneta lietotāji arvien vairāk laika pavada sociālajos tīklos. Uz turieni pārvākušies arī dažāda veida interneta krāpnieki un hakeri. Kā pasargāt sevi un savus „dzelžus” no šādu garnadžu uzbrukumiem, raidījumā Kā labāk dzīvot skaidro CERT.LV IT drošības speciālists Gints Mālkalnietis un antivīrusu eksperts un „Kaspersky Lab” produktu izplatītājs Latvijā Valdis Šķesters.

„Kampaņas atkārtojas un izplata kaitīgo kodu,” piebilst Gints Mālkalnietis.  „CERT.LV informēja, ka lietotājs saņem saiti uz it kā video no sociālo tīklu paziņas, kad to atver, viņu pārsūta uz lapu, kur, ja izmanto google chrome pārlūku, piedāvā uzinstalēt papildinājumu. Bet tas ļauj piekļūt visai pārlūka informācijai, mainīt lapu izskatu. Savukārt papildinājums piekļūst facebook.com un izsūta šī cilvēka paziņam attiecīgo video. Saņemot sūtījumu no paziņas ir daudz lielāka ticamība, ka to atvērs.”

Kāds būs nākamais uzbrukums sociālajos tīklos, nezinām. Bet būs, atzīst raidījuma viesi.

Raidījuma viesi arī atgādina, ka jāseko līdzi saviem kontiem sociālos tīklos, tam, cik drošas un unikālas ir paroles. Uzbrucēji, iegūstot kontroli pār svešu kontu, iegūst arī tā cilvēka uzticības kredītu. Viņš var kaut ko pajautāt draugiem otra vārdā, var paprasīt naudu.

To, vai konts ir uzlauzts, var pamanīt pēc uzlauzēja aktivitātes. Speciālisti iesaka arī sociālo tīklu atvēršanai lietot dubulto autentifikācijas mehānismu līdzīgi kā interneta bankā, ņemot vērā, cik nedrošas un vienkārša paroles cilvēki izvēlas.