Emocijas ir mūsu iekšējas pasaules starojums. Tās piešķir nokrāsu, smaržu aromātu spēku mūsu nolūkiem un vērtībā. Emocijas ir galvenā vibrācija, ko izstarojam ap sevi pasaulē. Emocijas lielākoties ir spēks, kas piepilda mūsu spontāno un radošo darbību, atzīst Valdis Svirskis.

Emocijas ir mūsu labsajūtas rādītājs, apmierinātība vai neapmierinātība ar darbu un dzīvi kopumā. Emocijas ir diagnostika par to, cik laimīgi vai nelaimīgi esam ikdienā. Jebkura emocija ir pozitīva, atšķirība, cik daudz tā izpaužas, uzskata Maija Zakriževska.

Katram būs sava definīcija emocijām. Tur viss sākas un tur arī viss rezultējas. Emocijas ir tas, bez kā nevaram eksistēt. Ja nebūtu šo sajūtu, būtu roboti, ne dzīvi cilvēki, vērtē Igo.

Kāds no gudrajiem ir teicis: ”Dzīvo nevis tāpēc, lai izjustu emocijas, bet gan dzīvo un izjūti emocijas!”. Kā emocijas ietekmē cilvēku, radošo procesu, dzīves kvalitāti, attiecības, veselību un kā mēs tās spējam izmantot, raidījumā Kā labāk dzīvot pārrunā filozofs Valdis Svirskis, biznesa, mākslas un tehnoloģiju augstskolas „RISEBA” asociētā profesore Maija Zakriževska, mūziķis Igo.

Ir deviņas galvenās emocijas, ir dažādas emociju kombinācijas. Traucējošās emocijas ir tās, kuras neapzināmies. Cilvēki bieži dzīvo pagātnē vai nākotnē.

Emocijas rodas no pārdzīvojumiem, kas bijuši pagātnē, no iedomām par nākotni. Līdz ar to rodas dažādu emociju spektrs, ar kurām netiekam galā. Emocijas ir nepieciešams apzināties.

Māksliniekiem emocijas palīdz, ja zina, kā tās pielietot. Mākslā ar nākotnes sajūtām dzīvojam jau krietni iepriekš, nākas ģenerēt sajūtas, kādā emociju varā gribam nokļūt un ievest auditoriju.

Emociju slānis ir virspusējs – izjūtu garšu, baudu komfortu. Kad piedzīvoju augstākās jūtas, tās mani pilnīgi pasargā no lietām, kas cilvēkam, kas atrodas emociju līmenī ir neizprotamas.

Daudzas emocijas ir atkarīgas no mums pašiem. Paši esam atbildīgi par savām emocijām un jūtām ikdienā. Tas ir liels darbs pašiem ar sevi, ja to nav iemācījusi ģimene, tas jādara pašiem.

Vērtība, ko piešķiram notikumiem, izraisa emocijas un jūtas cilvēkos.