Raidījuma skanēšanas laikā variet sazināties, zvanot uz tālruņa numuriem 67222888, 67225599, kā arī aicinām sūtīt Whatsapp ziņas uz numuru 25660440.


Šajā nedēļas nogalē sākas Eiropas Sporta nedēļa, kas protams risināsies arī Latvijā. Par nedēļas mērķiem un iespēju piedalīties sporta aktivitātēs, saruna raidījumā Kā labāk dzīvot. Raidījuma viesi: Eiropas Sporta nedēļas koordinatore, Sporta attīstības vadītāja Dace Zvaigzne, Eiropas Sporta nedēļas vēstnesis Aivars Krūze, seniors no Jūrmalas, kurš mainījis dzīvi pirms 11 gadiem un grib savu 90 gadu jubileju atzīmēt ar noskrietu Ņujorkas maratonu, pētījumu aģentūras "Kantar TNS" pārstāve Santa Lazdiņa un fiziskās sagatavotības treneris Roberts Radičuks.

Un ja jau studijā ir Roberts Radičuks, raidījumu sākām ar vingrošanu! Vingrojam arī raidījuma beigās, oficiāli ievadot Eiropas Sporta nedēļu.


Veikts pētījums, cik kustīgi esam ikdienā. Tā rezultāti liecina - katrs trešais strādājošais kustas ikdienā. Tātad esam diezgan mazkustīgi. Turklāt dāmas kustas vairāk nekā vīrieši. Labā ziņa – cilvēki izvēlas iet un sākt kustēties.

Sporta nedēļas mērķis ir aicināt aktīvus cilvēkus iesaistīt kādu ģimenes locekli vai draugu, parādīt, ka sportot ir aizraujoši un interesanti. Vēstnesis Aivars Krūze iet jūrmalā klāt cilvēkiem un aicina kustēties.

Pētījums arī rāda, ka daudzi fiziski aktīvu dzīvesveidu beidz pēc vidusskolas absolvēšanas, jo daudziem sporta nodarbības skolā radījušas diskomfortu.

Pētījums arī rāda, ka sabiedrību var dalīt aktīvajos un neaktīvajos.

Ir sporta fani. Absolūtais vairākums atzīst, ka seko līdzi Latvijas sportistu panākumiem, bet paši nesporto. Katrs piektais teicis, ka mūsu sportistu panākumi iedvesmo pašiem kustēties. Bet arī katrs piektais atzīst, ka ikdiena nesporto.

Ģimenes mamma, kas rūpējas par māju un bērniem, bet aizmirsusi par sevi un nesporto nemaz vai nesporto gana daudz. Bieži šīs sievietes norāda, ka arī viņu bērni nesporto un nav fiziski aktīvi.

Trešais – jaunā gada apņemšanas. Gandrīz katram otrajam sportošanas atsākšana ir jaunā gada apņemšanās, bet katrs trešais to neīsteno vai īsteno pāris mēnešus.