Raidījuma skanēšanas laikā variet sazināties, zvanot uz tālruņa numuriem 67222888, 67225599, kā arī aicinām sūtīt Whatsapp ziņas uz numuru 25660440.


Mūsdienu farmakoloģija ir nonākusi strupceļā, jo trūkst jaunu sintezētu vielu, tā uzskata raidījuma Kā labāk dzīvot viesis - Inovatīvo biomedicīnas tehnoloģiju institūta vadītājs, Latvijas Universitātes asociētais profesors Dmitrijs Babarikins.

Laiks atgriezties pie dabas, ejot veco labo, bet aizmirsto ceļu. Vai nākotnē fitoterapija un apiterapija būs ierastas ārstniecības metodes, skaidrojam raidījumā Kā labāk dzīvot kopā ar viesiem: Paula Stradiņa Klīniskās universitātes slimnīcas neiroloģi un apiterapeiti Marutu Naudiņu, akupunktūras ārstu, fitoterapeitu un ģimenes ārstu Artūru Tereško un Inovatīvo biomedicīnas tehnoloģiju institūta vadītāju, Latvijas Universitātes asociētais profesors Dmitriju Babarikinu.

"Visām zālēm, ko cilvēki lieto, mēdz būt arī blakus parādības, jo vairāk lieto zāles, jo vairāk ir blakus parādību. Tāpēc cilvēki sāk meklēt alternatīvas, arī mediķiem tās ir jāmeklē, vērtē Maruta Naudiņa.

"Ja cilvēks grib būt vesels, viņš lasa un interesējas, tad zina, ka bez tabletēm pastāv daudzas citas iespējas. Visvienkāršākais – pareizs dzīves veids," turpina Naudiņa. Viņa gan ir skeptiska par cilvēku vēlmi to ievērot. "Parādiet vienu slimnieku, kurš grib pareizu dzīvesveidu sakārtot, nevis tabletes rīt. Tādu ir maz." bilst Naudiņa.

Naudiņa norāda, ka cilvēki vēlas lietot zālēs, ja tās nepalīdz, vaino ārstu, bet varbūt organismam ir kaut kas cits vajadzīgs. "Medicīna tablešu, injekciju formā ir laba, ja ir akūta saslimšana," pārliecināta Naudiņa.

"Veselīga dzīvesveida viens no komponentiem – veselīgs uzturs. Veselīga uztura uzdevums ir maksimāli pagarināt to laiku, kad varam izdzīvot bez medikamentiem, sintētiskām vielām," pārliecināts Dmitrijs Babarikins.

"Rietumu medicīna operē pārsvarā ar sintētiskām zālēm, tās mērķis ir dabūt ātru efektu un efekts vērsts uz konkrētu orgānu, bet ir vairāk blakņu. Austrumu medicīna vairāk operē ar dabas vielām, efekti ir vājāki, to spektrs ir plašāks, toties blakņu ir mazāk," skaidro Babarikins.

"Cilvēks, kas pievērsies savai veselībai, interesējas un mēģina kaut ko citu alternatīvu izdarīt, viņš spiests interesēties par savu organismu, ko labāk darīt, ko labāk ēst, kādu režīmu ievērot, viņš arī tā uzlabo savu veselību," uzskata Artūrs Tereško.