Raidījuma skanēšanas laikā variet sazināties, zvanot uz tālruņa numuriem 67222888, 67225599, kā arī aicinām sūtīt Whatsapp ziņas uz numuru 25660440.


Nav daudz variantu, kā mūsdienas glabāt fotogrāfijas – arvien papīra formāts un digitālā formātā – datorā, ārējā cietajā diskā un “mākonī”, norāda raidījuma Kā labāk dzīvot viesi. 

Ne vienā vien dzimtas foto albumā mēs atradīsim bildes vēl no 19. gadsimta beigām un patīk taču mums šad tad pāršķirstīt vecos foto albumus, kuros redzami mirkļi, kas fiksēti pirms 30, 50, pat simts gadiem. Tomēr nekas nav mūžīgs, tāpēc raidījumā Kā labāk dzīvot skaidrojam, kā šīs senās un arī mūslaiku foto liecības saglabāt nākamajām paaudzēm, jo laikam ejot, mainījušies arī fotografēšanas paradumi. Par fotogrāfiju saglabāšanu stāsta Rīgas vēstures un kuģniecības muzeja foto restaurētājs Kristaps Latvis, fotogrāfs, datorgrafiķis, salona “Retro foto”darbinieks Edvīns Cibuļskis un Latvijas Fotogrāfijas muzeja vadītāja Maira Dudareva.

Mājas apstākļos vislabāk fotogrāfijas glabāt istabas temperatūrā. Lielākais kaitnieks fotogrāfijām ir mitrums. Bieži vien cilvēki vecās bildes saliek kastēs un noglabā bēniņos un pagrabā. Tādās vietās ģimenes foto arhīvu nevajadzētu likt, jo fotogrāfijas ir jūtīgas pret mitrumu un tās cieš no pelējuma.

Diapozitīvus, kas kādreiz bija ļoti aktuāli, lai saglabātu, atliek vienīgi digitalizēt.

Ja ļoti ilgi būs noturēta piefotografēta, bet neattīstīta foto filma, tagad to attīstot, sākotnējais attēls tur nebūs atrodams.