Viena no aktuālākajām problēmām, ar ko saskaras cilvēce, ir atkritumu daudzuma palielināšanās. Vai ir iespējams dzīvot bez atkritumiem un kā to panākt, interesējamies raidījumā Kā labāk dzīvot. Pieredzē dalās "ZERO Waste Latvia" pārstāvis Artis Tauriņš un beziepakojuma veikala "Turza" attīstītāja Ilze Blāķe.

Viena no iecerēm rūpēs par vidi un ievērojot bezatkritumu dzīvesveida principus ir ideja par beziepakojuma veikala izveidi Rīgā.

Raidījuma viesu ieteikumi atkritumu samazināšanai

Atteikšanās. Pirms veikt pirkumu, apdomāt, vai tas ir vajadzīgs, vai no tā var atteikties. Nav runa par lielām lietām, bet par ikdienišķiem niekiem – līdzņemamo kafiju, šokolādīti u.c.

Samazināšana. Izvēlēties lietas mazākā iepakojumā vai vispār bez iepakojuma. Banāni, apelsīni avokado – tiem nav nepieciešami maisiņi.

Lietot atkārtoti. Apavus var aiznes pie kurpnieka, arī apģērbu reizēm var sašūt. Nav uzreiz jāpērk jauns. Arī mēbeles, kas pašam nav vajadzīgas, var piedāvāt kādā grupā sociālajos tīklos citiem, ne izmest.

Šķirošana. Atkritumu šķirošana.

Ik gadu atkritumu skaits Latvijā pieaug par 2,1 procentu uz vienu iedzīvotāju. Ilze Blāķe mudina tikt vaļā no kauna runāties ar cilvēkiem, runāties ar pārdevējiem un prasīt preces ielikt savos līdzi paņemtos traukos un iepakojumos. Tas būtiski samazina atkritumu daudzumu.