Lielie darbi gandrīz vienmēr sākas ar mazajiem un viens var rosināt vairākus. Kā iniciatīva „100 darbi Latvijai” ir mainījuši attieksmi pret vidi, kas ir paveikts un kādas idejas vēl ir padomā Latvijas iedzīvotājiem, plašāks stāsts raidījumā Kā labāk dzīvot.

Vides iniciatīva "100 darbi Latvijai" ir izveidota ar mērķi, apvienot iedzīvotāju idejas, resursus, prasmīgās un čaklās darba rokas, lai līdz 2018. gada 18. novembrim kopīgiem spēkiem paveiktu vismaz 100 nozīmīgus darbus, vides labiekārtošanā, izdaiļošanā un arī izglītībā."

Par iniciatīvu stāsta vides iniciatīvas “100 darbi Latvijai" vadītāja, atkritumu apsaimniekošanas uzņēmuma ZAAO pārstāve Dženita Katiša. Ar saviem projektiem un iecerēm iepazīstina Hobitu namiņa izveides vadītāja Līga Krūmiņa-Krīgere, Cēsu Gaujas tilta ziedinātāja Dace Zaharova, Gulbju mājas radītāji – Mariss Maļcevs, Valkas Jāņa Cimzes ģimnāzijas 7.b klases skolnieks, un viņa mamma Jana Maļceva, SIA "Dores fabrika" valdes priekšsēdētājs Uldis Skudra, projekta “Zaļie dzelzceļi” sabiedrisko attiecību speciāliste Alise Plaude.

Mājaslapā “100 darbi Latvijai” var iepazīties ar visiem darbiem, kas pieteikti iniciatīvai. Šobrīd pieteikti jau 160 darbi, no tiem 76 ir pabeigti, bet 84 vēl top.