Raidījuma skanēšanas laikā variet sazināties, zvanot uz tālruņa numuriem 67222888, 67225599, kā arī aicinām sūtīt Whatsapp ziņas uz numuru 25660440.


“Ne jau tikai cilvēkiem ratiņkrēslā ir vajadzīga pieejamā vide,” diskutējot raidījumā Kā labāk dzīvot par sabiedrības attieksmi un vides pieejamību cilvēkiem ratiņkrēslā norāda Invalīdu un viņu draugu apvienības "Apeirons" valdes priekšsēdētājs Ivars Balodis.

"Ja skatāmies no universālā dizaina viedokļa, tie ir 85 procenti sabiedrības un tas ir ārkārtīgi liels skaitlis," turpina Balodis. Vides pieejamība jeb universālais dizains ir domāts gan veciem cilvēkiem, kuriem ir kādi kustību traucējumi, gan jaunajiem vecākiem, kuriem ir mazi bērniņi, pašiem mazajiem bērniem, kuriem ir grūti pa kāpnēm uzkāpt.

Diskusijā par vides pieejamību cilvēkiem ratiņkrēslā, kā arī sabiedrības attieksmi pret cilvēkiem ratiņkrēslā un to, kā jūtas cilvēki ratiņkrēslā Latvijas publiskajā telpā piedalās arī Latvijas Muguras smadzeņu bojājumu biedrības pārstāvis Mārtiņš Karnītis un labdarības fonda “Labdaris.lv” pārstāve Simona Šjadite.

Visi sarunas dalībnieki atzīst, ka attieksme pret cilvēkiem ratiņkrēslā arvien uzlabojas. Mārtiņš Karnītis, kurš arī pats pārvietojas ratiņkrēslā, norāda, ka arvien vides pieejamības ziņā šausmīga ir Vecrīga. Bruģis nav šķērslis, bet tam jābūt līdzenam. Tāpat problēmātiska var būt iekļūšana sabiedriskajā transportā it sevišķi tajās stundās, kad ir daudz pasažieru. Tad izpaužas apkārtējo neiejūtība un nevēlēšanas izprast cilvēku ratiņkrēslā.