Raidījuma skanēšanas laikā variet sazināties, zvanot uz tālruņa numuriem 67222888, 67225599, kā arī aicinām sūtīt Whatsapp ziņas uz numuru 25660440.


Latvijā galvenokārt ir divas ērču sugas, kas pārnēsā slimības, - ganību ērce un taigas ērce, kas pārnēsā slimības ērču encefalītu, laima slimību un citas. Taigas ērce pārsvarā sastopama Latvijas austrumdaļā, ganību ērce - visā Latvijā. Šobrīd šīm divām sugām pievienojas arī trešā ērču suga, kas lielākoties mitinās nekārtīgi atstātos izcirtumos.

Laiks paliek arvien siltāks un vēlme doties „pie dabas” tikai pieaug. Diemžēl jauku pārgājienu pa mežu un pļavām var sabojāt piesūkusies ērce. Kā izvairīties no ērcēm, kas jādara, ja tomēr kāda no tām piesūkusies, atgādinām raidījumā Kā labāk dzīvot. Par ērcēm diskutē Slimību profilakses un kontroles centra epidemioloģe bioloģijas doktore Antra Bormane, Latvijas Biomedicīnas pētījumu un studiju centra pētniece, bioloģijas doktore Renāte Ranka, Veselības centru apvienības poliklīnikas “Pļavnieki” neiroloģe Dace Bērziņa un Latvijas Universitātes Bioloģijas fakultātes Zooloģijas un dzīvnieku ekoloģijas katedras vadošais pētnieks Voldemārs Spuņģis.

Lai izvairītos no ērcēm, jānodrošina, lai tā nenokļūst zem apģērba. Raidījuma Kā labāk dzīvot viesi iesaka staigājot pa mežu ik pa laikam paskatīties uz sevi un, ja kādu ērci ierauga, to notraukt. Lai ērci labāk pamanītu, vēlams ejot uz mežu ģērbt gaišu un slīdīgu apģērbu.

Ja ērce pieķērusies, pēc tās izvilkšanas noteikti brūces vieta jādezinficē.

Aptiekās var nopirkt speciālas pincetes ērču izņemšanai, BET - ja to neprot ērci izvilkt, labāk pašam to nedarīt.