Raidījuma skanēšanas laikā variet sazināties, zvanot uz tālruņa numuriem 67222888, 67225599, kā arī aicinām sūtīt Whatsapp ziņas uz numuru 25660440.


No drošības viedokļa maršrutētāja cena nav būtiska. Svarīgākais, kas jāņem vērā, nevar iekārtu vienkārši nopirkt, pieslēgt un aizmirst. Ir nepieciešams pareizi uzstādīt un nomainīt paroli bezvadu tīklam un arī pašai iekārtai. Noklusētās paroles, ja tās nemaina, ļauj pieslēgties arī iekārtām, kas nav atklāti pieejamas internetā, bet ar kaitīgiem skriptiem. Ieteicams arī mainīt bezvadu tīkla nosaukumu. Neiesaka nosaukumam izmantot dzīvokļa vai mājas numuru, analizē speciālisti raidījumā Kā labāk dzīvot.

Šķiet, šī ir visdīvainākā un nesaprotamākā datortehnikas ierīce, ar ko lietotājam nākas saskarties. Savu darbu tā it kā veic, ar tevi nekomunicē, šad tad uzkaras un ir labi, ja ģimenē ir kāds pastarītis, kas par pagodinājumu uzskata šo kastīti ieslēgt un izslēgt, kad tā izdomājusi vairāku mirgojošu lampiņu vietā iedegt tikai vienu. Runa ir par interneta maršrutētāju, bez kura mūsu mājas arvien mazāk ir iedomājamas, jo labi, ja tavā datortīklā ir tikai datori. Vēl jau viedie tālruņi, kas tie paši datori vien ir, televizori, ledusskapji, apgaismojums, apkures sistēma un pat tējkanna var pieprasīt interneta savienojumu. Laiks, kad maršrutētājs ļāva internetam pieslēgties klēpja datoram vai planšetei sen pagājis. Kā izvēlēties jaunu maršrutētāju, to pareizi uzstādīt un kā padarīt drošu informācijas plūsmu, skaidrojam raidījumā Kā labāk dzīvot. Padomus sniedz SIA IT centrs valdes priekšsēdētājs Agris Krusts un CERT.LV informācijas tehnoloģiju drošības speciālists Gints Mālkalnietis.

Izvēles iespējas maršrutētājiem ir no tādiem, kas maksā nedaudz virs desmit eiro, līdz tādiem, par kuriem jau jāsamaksā vairāki simti. Izvēloties svarīgi zināt interneta pieslēguma ātrumu, ja ir vairāki simti megabitu pieslēgums, pavisam lēts maršrutētājs nederēs. Tāds neļaus izmantot visu iespējamo pieslēguma ātrumu.