Raidījuma skanēšanas laikā variet sazināties, zvanot uz tālruņa numuriem 67222888, 67225599, kā arī aicinām sūtīt Whatsapp ziņas uz numuru 25660440.


Biežākais digitālo drošības incidentu iemesls ir paši uzņēmuma darbinieki, jo hakeriem ir kļuvis izdevīgāk uzbrukt cilvēku nezināšanai un neapdomībai, nevis lauzt IT aizsardzības sistēmas. Lielākā kļūda - strādājošie digitālo drošību uztver kā tehnisku IT speciālista atbildību. IT speciālists var palīdzēt uzlabot datora aizsardzību, tomēr to droša lietošana ir pašu darbinieku atbildība. Raidījumā Kā labāk dzīvot skaidrojam, kā darbiniekiem pašiem nekļūt par algotiem hakeriem un neapdraudēt uzņēmumu datus. Diskusijā piedalās Digitālās drošības alianses vadītāja Marta Krivade, „Proact” pārstāvis Ritvars Vulis un CERT.LV informācijas tehnoloģiju drošības speciālists Gints Mālkalnietis.

"Gemius" aptauja atklāj, ka 41% aptaujāto mēdz izmantot datoru darba vajadzībām ārpus darba telpām – no tiem puse strādā mājās, teju piektdaļa komandējumos, katrs desmitais kafejnīcā un katrs ceturtais citā vietā.

Lai arī strādāt attālināti kļūst arvien populārāk, cilvēkiem nav izveidojušies paradumi, kā uzvesties digitālajā vidē. Cilvēki neapzinās, ka iznesot darba datoru ārpus darba telpām, viņi iznes arī līdz datus, kas bieži ir sensitīvi, reizēm dati par sadarbības partneriem un klientiem, reizēm ar konfidenciāli dati, norāda Marta Krivade.

Speciālisti atgādina, ka nevajadzētu atvērt visus atsūtītos e-pastus, ja nav jāsaņem telefona rēķins, tad e-pastu ar norādi, ka tas ir rēķins no „Deutsche Telekom” nevajadzētu atvērt. Cilvēki pārlieku uzticas, ka e-pasts tiešām ir no tā sūtītāja, kas norādīts.

Tāpat raidījumā Kā labāk dzīvot viesi min, ka WI-FI tīkls ir daudz nedrošāks un WI-FI pieslēgums bez paroles uz reiz jāuztver kā tiešs drošības apdraudējums, ko nevajadzētu izmantot. Ir jāizvērtē, ko atvērt uz datora, ja izmanto WI-FI pieslēgumu.