Nereti dzirdam par gadījumiem, kad kontaktlēcu lietošana ir izraisījusi acu veselības problēmas un pat nopietnas acu saslimšanas. Vai ir pamats satraukumam, kāpēc tā notiek un kā no tā izvairīties, raidījumā Kā labāk dzīvot stāsta SIA "Optometrijas centrs " optometriste Krista Caune-Bērziņa, ieguvusi titulu Latvijas optometristu un optiķu asociācijas gada optometrists 2016, un Latvijas optometrijas un optiķu asociācijas pārstāvis Linards Kovaļevskis.

“Kontaktlēcu kopšana ir īpašs process, tas ir ciemiņš acī, kā pret to izturēsimies, tā arī jutīsimies,” bilst Linards Kovaļevskis.

Krista Caune-Bērziņa norāda, ka viena no lietām, kur cilvēki grēko, ir nepilnīga kontaktlēcu kopšana. Higiēna kontaktlēcu kopšanā un lietošanā ir svarīga cilvēka veselībai!

Tāpat cilvēki daudz grēko arī jautājumā par kontaktlēcu ieguvi – iegādājas tās uz savu galvu, nekonsultējoties ar speciālistu, balstoties uz draugu un paziņu ieteikumu, izmantojot internetā pieejamo informāciju. Ja lēca nebūs komfortabla, cilvēks to pārstās lietot un risku nebūs, taču, iespējams, tā būs acij fiziski patīkama, tomēr neatbilstoša.