"Sievietes reizēm ir pārāk norūpējušās rūpējoties par citiem, sevi atstāj otrā vietā. Lai cik plaša nebūtu informācija, tā reizēm aiziet garām. Viena lieta ir informācijas plūsma pilsētā, bet sievietes laukos bieži palaiž garām īsto brīdi," raidījumā Kā labāk dzīvot skaidro Aina Poiša.

"Svarīga ir informācija, lai sieviete ne tikai vārdos rūpējas par sevi, bet motivācija nāk no sirds, ka izjūti sevi kā vērtību, kā vajadzīgu saviem tuvajiem, lai būtu vesela, apmierināta un arī ja ir grūtības, mācēt pieņemt palīdzību fiziski un emocionāli," turpina Poiša.

"Krūts vēzis ir tēma, no kuras visi baidāmies, bet ir jāpatur prātā. Ikvienai sievietei ir svarīgi iet pārbaudīties un mudināt arī savas ģimenes sievietes iet pārbaudīties. Tas ir veids, kā varam sevi pasargāt," norāda Edīte Kaņepāja-Vanaga.

"Krūts vēzis ir biežākā ļaundabīgo audzēju lokalizācija sievietēm. Agrīna diagnostika svarīga! Tad izredzes izārstēties ir labas," atzīst Jānis Eglītis.

Reizēm vajadzīga milzu drosme, lai rīkotos. Kā atpazīt draudus savai veselībai un ko darīt tālāk - par krūts vēzi, rīcības plānu un dzīvi pēc tam saruna raidījumā Kā labāk dzīvot. Diskutē ķirurgs, onkologs, mammologs Jānis Eglītis, kampaņas "Pārbaudi krūtis, lai dzīvotu " projekta vadītāja Edīte Kaņepāja-Vanaga un psihoterapeite Aina Poiša.

Krūts vēzis joprojām ir biežākā onkoloģiskā saslimšana sievietēm un diemžēl arī biežākais mirstības cēlonis sievietēm reproduktīvā vecumā. Kā veikt diagnostiku un ārstēšanu un kāds ir psiholoģiskais atbalsts pacientēm, kuras turpina ārstēšanos, gan terapiju beigušas.

"Vēl pirms trīs, četriem gadiem vēzis bija sinonīms vārdam nāve. Vēzis ir hroniska kaite, pateicoties medicīnas un farmācijas sasniegumiem ar šo kaiti var ilgus gadus sadzīvot," bilst Jānis Eglītis. "Valstīs, kur sievietes nopietni domā par veselību un seko līdzi tai, 80 % gadījumu krūts vēzi konstatē līdz centimetram lielā izmērā un šādos gadījumos var garantēt labus ārstēšanas rezultātus. Evolūcija ir notikusi arī staru terapijas jomā, vispār ārstēšanā."

Mīts – krūts vēzis neskar sievietes, kurām ir krūšu implanti.