24. oktobrī 16 lauku tūrisma uzņēmēji tika apbalvoti ar kultūras zīmi „Latviskais mantojums”. Raidījumā analizēsim, ko šī zīme ir devusi pirmajiem divpadsmit tās ieguvējiem, kas balvu saņēma maija sākumā, un ko tā dos nupat pasludinātajiem laureātiem.

Zīme „Latviskais mantojums” izveidota pēc asociācijas  "Lauku ceļotājs iniciatīvas, lai godinātu un rādītu latviskās kultūras un sadzīves mantojumu, kas dzīvo mūsdienās un nav sastindzis muzeju plauktos. Latviskā mantojuma zīmes uzdevums - saglabāt latviskās identitātes saikni ar mūsdienu dzīvi, demonstrējot to tūrismā. Iepazīstamies ar šīs zīmes saņēmējiem.

Saruna studijā ar Latvijas Lauku tūrisma asociācijas "Lauku ceļotājs" projektu vadītāju, mārketinga eksperti, dizaineri Elīnu Kalēju un vienu no balvas ieguvējām - Braslas kroga saimnieci Baibu Smilgu. Sazināmies arī ar citiem balvas ieguvējiem - Gunāru Igauni, Senlaiku mūzikas instrumentu darbnīcas izveidotāju, Aivaru Liepiņu, kuram pieder kazu audzēšanas un kazu piena ražošanas saimniecība, un Zani Vaivodi, kura kopā ar vīru Jāni Rojā gādā par piekrastes zvejnieku tradīciju uzturēšanu. 

Raidījums top sadarbībā ar Tūrisma Attīstības Valsts aģentūru.