Raidījuma skanēšanas laikā variet sazināties, zvanot uz tālruņa numuriem 67222888, 67225599, kā arī aicinām sūtīt Whatsapp ziņas uz numuru 25660440.


Mēs nopērkam grāmatu, izlasām to un… Kādu no tām ieliksim plauktā vai iedosim izlasīt citiem, bet kāda diemžēl uzreiz pēc izlasīšanas var nonākt atkritumu tvertnē, kas noteikti nav pareizākais risinājums. Kā grāmatām dot iespēju dzīvot otru dzīvi, runājam raidījumā Kā labāk dzīvot. Diskutē Rīgas Centrālās bibliotēkas galvenā eksperte bibliotēku jomā Gida Zepkāne, Rīgas Centrālās bibliotēkas Komplektēšanas un apstrādes nodaļas galvenā bibliotekāre Inese Aļošina, veikala "Otrā elpa" vadītāja Aiga Zeltiņa un SIA "Balticfloc" valdes loceklis Edžus Cābulis.

Gan grāmatu maiņas punkti, gan veikals “Otrā elpa” lielākoties saņem padomju laika literatūru, kas izdota vairākos desmitos tūkstošu eksemplāru. “Otrā elpa” pieņem visas grāmatas, bet reizēm atnes arī tādas, kuras ir spiesti atdot makulatūrā.

Bibliotēkas pārstāves aicina cilvēkus vispirms atsūtīt sarakstu ar grāmatām, kuras gribētu atdod bibliotēkai. Nevajadzētu ar vairākiem maisiem grāmatu ierasties bibliotēkā un apvainoties par to, ka to nevēlas pieņemt. Ir arī atsevišķas padomju gados izdotas grāmatas, kas bibliotēkās trūkst un ir arvien pieprasītas. Piemēram, Raiņa Kopoto rakstu 9. sējums, kurā ir lugas.

Grāmatu maiņas punktos cilvēki grib iegūt visdažādāko literatūru. Maiņas punktā meklē grāmatas par numismātiku, heraldiku, meklē konkrētu grāmatu, ko grib iegūt īpašumā, piemēram, kā talismanu, vai grāmatu, kur ir kaut kas par viņa tuvinieku vai radinieku, meklē arī grāmatas vecajā drukā, jo grib iemācīties lasīt.