Raidījuma skanēšanas laikā variet sazināties, zvanot uz tālruņa numuriem 67222888, 67225599, kā arī aicinām sūtīt Whatsapp ziņas uz numuru 25660440.


Kā daudzdzīvokļu māju dzīvokļu īpašniekiem atteikties no apsaimniekotāja un kāds ir labākais risinājums - izvēlēties citu apsaimniekotāju, vai saimniekot pašiem? Plusus un mīnusus analizējam raidījumā Kā labāk dzīvot. Uzklausīsim arī pieredzes stāstus. Studijā Latvijas Namu pārvaldnieku asociācijas vadītājs Vitolds Peipiņš un nama " Kurzemes prospekts14" pārvaldniece Valentīna Jermaka.

Vitolds Peipiņš iesaka daudzdzīvokļu mājas apsaimniekošanai veidot biedrību.

“No visiem "ļaunumiem" nekā labāka par biedrībām nav. Neviena apsaimniekošanas metode nav ideālā. Biedrība ir visvienkāršākā un labākā iespēja, kā veidot pārvaldīšanas procesu mājā,” uzskata Peipiņš.

Dzīvokļu īpašnieki nelabprāt pārņem mājas apsaimniekošanu. Peipiņš atgādina, ka no šā gada 1. jūlija sāk darboties PVN nodoklis, respektīvi apsaimniekotāja veiktie pakalpojumi tiks aplikti ar 21% PVN nodokli.

Tas nozīmē, ka visās dzīvojamās mājas, kuras apsaimnieko lielie apsaimniekotāji, dzīvokļu īpašnieka tarifs palielināsies par piekto daļu, bet pakalpojums būs tieši tāds. Veidojot biedrību, kas nav PVN maksātāja, iedzīvotāji var paši apsaimniekot māju un arī samazināt savus izdevumus, uzskata Peipiņš.

Grozījumi Pievienotās vērtības nodokļa (PVN) likumā, ko 2015. gada 15. septembrī apstiprināja Ministru kabinets, paredz, ka no 2016. gada 1. jūlija daudzdzīvokļu namu iedzīvotājiem par mājas apsaimniekošanu papildus būs jāmaksā PVN likme 21% apmērā. PVN piemērošanu mājas apsaimniekošanas maksai nosaka Eiropas direktīva.