Raidījumā Kā labāk dzīvot jau esam noskaidrojuši vairākus iemeslus, kāpēc tik kūtri Latvijā tiek būvētas mājas no koka. Viens iemesls ļoti triviāls – trūkst labu visa līmeņa speciālistu, kas māk strādāt ar koku. Pirmdienas rītā turpinām sarunu par šo tematu, kāpēc plānojot mājas būvniecību, izvēlēties koku, nevis gāzbetonu vai ķieģeli. Diskutē koka karkasa māju ražošanas uzņēmuma „Pavasars Housing Constructions” īpašnieks Inguss Pavasars, konektorkopņu tehnoloģijas izplatītājs Baltijas valstīs, uzņēmuma „Mitek Baltic” vadītājs Intars Dīcmanis un Latvijas koka būvniecības klāstera valdes priekšsēdētājs Gatis Zamurs.

Energoefektīva vai pasīvā ēka no koka? Raidījuma viesi iesaka domāt par energoefektīvas mājas no koka būvniecību, jo Latvijā uzbūvēt pasīvo ēku ir daudz grūtāk, nekā, piemēram, Zviedrijā.

Runājot par būvdarbiem un reizēm nepieciešamo remontu, raidījuma viesi min, ka labu speciālistu jebkurā būvniecības jomā ir maz un, portams, viņi ir ļoti piekrasīt. Ja tādu atrodat, turaties pie viņa!

Pastāv uzskats, ka gāzbetona un keramzītbetona uzvaras gājiens celtniecības nozarē pabērna lomā ir atstājis kokmateriālus. Vai no koka būvēsim tikai pirtis, vai tomēr arī dzīvojamās mājas?