Arvien jaunāki cilvēki vēršas pēc palīdzības pie proktologa, vainīgs dzīvesveids – mazkustīgums un ēšanas paradumi – cilvēki uzkož, nevis kārtīgi ēd. Tas noved pie tā, ka cilvēki cieš no neregulārām kuņģa un zarnu trakta darbībām.

Lai nebūtu jādomā par proktologa apmeklējumu, jāēd regulāri un pamatā jābūt šķiedrvielām bagātiem produktiem – pilngraudu produktiem, dārzeņiem un augļiem, atgādina Baiba Grīnberga.

"80 procenti simptomu hemoroidālām slimībām pazudīs, ja cilvēki padomās par vēdera izejas regulāciju," norāda Valērijs Ratobiļskis.

Uzskata, ka pie proktologa nav jādodas profilakses nolūkā, bet tikai tad, kad cilvēks jūt vai redz, ka kaut kas nav kārtībā. Iespējams, ka pie proktologa nāksies doties, ja cilvēkam ir mazkustīgs dzīvesveids un barība bez šķiedrvielām. Taču, kādas īsti ir šīs pazīmes, kad jādodas pie ārsta, raidījumā Kā labāk dzīvot skaidro proktologs no "Prokto klīnikas" Valērijs Ratobiļskis un uztura speciāliste, fizioloģe Baiba Grīnberga.

Proktologs ir viens no tiem ārstiem, kuru apmeklēt pacientam īpaši jāsaņemas – traucē dažādi mīti un aizspriedumi un bieži trūkst patiesas informācijas. Proktoloģija ir medicīnas nozare, kas nodarbojas ar slimību ārstēšanu resnās un taisnās zarnas apvidū.