Raidījuma skanēšanas laikā variet sazināties, zvanot uz tālruņa numuriem 67222888, 67225599, kā arī aicinām sūtīt Whatsapp ziņas uz numuru 25660440.


Distresa rādītājs – cilvēks nedzīvo šodien, bet domā par nākotni vai pagātni. Ārstes raidījumā Kā labāk dzīvot iesaka domāt par līdzsvaru un sabalansētām aktivitātēm dienas garumā. Izvērtēt, cik manas darbības ir vērtīgas, kuras ir svarīgākās. Briesmīgākais ienaidnieks ir vainas apziņa. Nevajag justies vainīgam, ka gribas kaut ko izdarīt sev.

Ja rodas vainas apziņa par to, ka nedara vairs to, kas kādreiz deva prieku, tad tā ir pārslodze.

Fizkultūru prātam varam veikt paši, ja, vien - pazīstam sevi, ja vien apzināmies, ka palīdzība ir vajadzīga!

Cilvēkiem, kas ir pārcietuši psihoemocionālu  pārslodzi vai stipru stresu, tāpat kā pēc smagas fiziskas traumas, onkoloģiskas slimības izārstēšanas vai insulta ir nepieciešama rehabilitācija. Raidījumā Kā labāk dzīvot saruna par rehabilitācijas procesu mūsu galvai, mazāk fiziskajam ķermenim, kāda rehabilitācija ir pieejama un nepieciešama pēc psihoemocionālas pārslodzes. Raidījuma viešņas: Veselības centru apvienības rehabilitācijas ārste Guna Vitoliņa un Rīgas Stradiņa Universitātes Rehabilitācijas fakultātes dekāne argoterapeite Signe Tomsone

"Par nopietnu palīdzību jārunā situācijās, kad cilvēkam parādās nopietni somatiski traucējumi, kad var runāt par ilgstošu stresa ietekmi," norāda Signe Tomsone

Guna Vītoliņa skaidro, ka mūsdienās ir mainījusies “zelta formula” 8 + 8 + 8: astoņas stundas darbam, astoņas – miegam, astoņas – hobijam. Parastākais veids, kas liecina par stresu un emocionālu pārslodzi, ja darbs kļūst par mājām, ja vairs nav laika vai velēšanas īstenot savu hobiju, ja samazinās miega režīms, parādās miega traucējumi. 

Ja veļas gludināšana izraisa pilnīgu relaksāciju, tas ir hobijs; ja veļas gludināšanu uztver kā slogu, kā vergošanu ģimenei, tas nav nekāds hobijs, bet pārslodze.

Atceries - perfekcionisti izdeg visvairāk!