Oktobrī dārzā sākas tīrīšanas darbi, lai nodrošinātu dārza veselību un ražību nākamajā gadā. Ar bioloģijas zinātņu doktori Viju Rožkalni un dārznieci Marutu Kaminsku raidījumā Kā labāk dzīvot turpinām sarunu par dārza darbiem, kas jāveic tuvāko nedēļu laikā, kā arī, speciālistes atbildēs uz klausītāju jautājumiem.

Labās lapas vāc un liek kompostā. Kompostu var pārrakt un pārliet ar biokompostētāju. Kompostā neliek ozola labas, jo tās grūti sadalās.

Īstais laiks iegādāties ogulājus un augļu kokus, un laiks sākt rudens stādīšanas darbus. Labi stādīt krūmus, jo ogulāji mostas agri, pavasarī var nepaspēt iestādīt. Turklāt stādiem rudenī ir lielāka izvēle.

Tāpat jāatjauno vecie ogu krūmi. 5-6 gadiem veciem ogu krūmiem jāgriež vecie zari, lai dotu vietu jauniem. Vecus krūmus neiesaka pārstādīt, jo nemaz tik labi neieaugas. Labāk iegādāties jaunus ogulājus.

Vēl jāapgriež ziemcietes, kā arī jāiztīra un jāsakopj siltumnīca.

Var vēl veidot vainagus ķiršiem, arī ābelēm var pagriezt vecos, slimos zarus. Un noteikti jāaizsmērē rētas. Slimie zari un slimie augļi jāsadedzina.

Vīnogām vajadzīgs kālija mēslojums un jāapgriež garie dzinumi. Vīnogai patīk laba zeme – kūtsmēsli, komposts.

Pagrabā iesaka likt smaržīgas garšvielas un zālītes, kas palīdz uzglabāties augļiem. Ābolu uzglabāšanu labi ietekmē kanēlis.