Raidījuma skanēšanas laikā variet sazināties, zvanot uz tālruņa numuriem 67222888, 67225599, kā arī aicinām sūtīt Whatsapp ziņas uz numuru 25660440.


"Paaudžu konflikts darba vidē ir ikdiena. Tas pastāvējis vienmēr, jo domstarpības starp paaudzēm vienā darba vietā pastāv objektīvi," vērtē Gitāna Dāvidsone raidījumā Kā labāk dzīvot. Taču šobrīd mainās izpratne par pieredzi darba vietā.

Piekrītot, ka paaudžu konflikts darba vietās pastāvējis vienmēr, Daniels Pavļuts atzīst, ka „lietas  mainās un spēles laukums izlīdzinās”. Katrai paaudzei savas prasmes un vairs nav tā, ka viens ir gudrais un otrs - nepieredzējušais.

Pieredze pret karstasinību, tradīcijas pret ambīcijām, rāms miers pret spēku. Kas ir svarīgākais, lai vecs meistars un jauns censonis spētu strādāt kopā? Kā saprasties dažādu paaudžu un pieredzes darbiniekiem, lai paaudzes neaizēnotu cita citu. Par to kas sakāms savulaik bijis Plūtarham, par to ir savas domas arī raidījuma Kā labāk dzīvot viesiem organizāciju psiholoģei, SIA „O.D.A.” vadītājai Gitānai Dāvidsonei un „Triviums apmācība” pasniedzējam Danielam Pavļutam.

Šobrīd mainās izpratne, ko nozīmē pieredze un kāda pieredze darba vietās vajadzīga. Vecākiem darbiniekiem tā biežāk ir dzīves pieredze un vēsturiskā atmiņa, ka uzņēmumā kādreiz darīja tā; jaunajiem tās ir valodu prasmes darbā ar citu tautību cilvēkiem un starptautiskā stažēšanās pieredze, vērtē Dāvidsone.

"Mūsdienās vienīgā lieta, ko ir vērts iemācīties, ka būs jāmācās vēl un vēl," uzskata Pavļuts. Un jaunieši labāk saprot, ka būs jāmainās. Mūsdienās svarīgs ir abpusējais mentorings, ja abas puses – vecākā un jaunākā paaudze - viena no otras var mācīties.

Ja paaudžu konflikts pastāv, "svarīga ir komunikācija, ne tikai starp darbinieku un vadītāju, turklāt ņemot vērā, ka dažādu paaudžu darbiniekiem šī atgriezeniskā saite vajadzīga dažāda. Vecākie vēlas konstruktīvi kritisko atgriezenisko saiti, jaunais alkst sadzirdēt atzinību un sadzirdēt atbalstu. Vecākiem pietiek ar pārrunām reizi gadā vai pusgadā, jaunais vēlas īsi, konstruktīvi, bet katru dienu saņemt atgriezenisko saiti,"skaidro Pavļuts. Paaudžu konfliktu var risināt, iejūtoties cits cita ādā. To nevar izdarīt, ja nav informācijas par to, kā kurš jūtas un kādas kuram ir prioritātes.