Jūlijs un augusts, protams, ir atvaļinājumu laiks, bet atvaļinājums ir īstais brīdis sīkiem kosmētiskiem mājokļa remontiem, kas paveicami pašu spēkiem, jo labs meistars tomēr maksā dārgi. Daži padomi remontētājiem. Kādus materiālus labāk izvēlēties lielākoties sienu apdarei un kā veiksmīgāk noņemt veco krāsu vai tapetes no sienām, raidījumā Kā labāk dzīvot skaidro Rīgas Mākslas un mediju tehnikuma pedagoģe Sandra Miklašēvica, Rīgas Mākslas un mediju tehnikuma Apdares darbu tehniķa profesijas 4. kursa audzēknis Edmunds Bizanskis un Rīgas Celtniecības koledžas prakses vadītājs Sandis Jemša.

Sandra Miklašēvica norāda, ka mūsdienās arvien mazāk cenšas izvēlēties krāsas un šķīdinātājus, kas ir uz šķīdinātāju bāzes un ir kaitīgi organismam un izdara kaitīgas vielas ne tikai darba procesā, bet arī kādu laiku pēc tam. Tiesa, ekoloģiskie materiāli ir nedaudz dārgāki.

Lai arī tas ir dārgāk, Sandra Miklašēvica iesaka izvēlēties kvalitatīvu akrilu spraugu aiztaisīšanai – labāk nedaudz dārgāku, jo lētie ātri zaudē elastību un sāk plaisāt.

Izvēloties krāsu, Sandis Jemša veikalā iesaka vērsties pie konsultanta, norādot, ka mūsdienās veikalnieki ir izglītoti un sniedz kvalitatīvas konsultācijas.

Mūsdienās cenšas atteikties no papīra tapetēm, jo tā ir laba augsne, kur veidoties sēnītēm.

Foto tapetes uzlīmēšanai siena ir pamatīgi jāsagatavo, norāda raidījuma viesi.