Raidījuma skanēšanas laikā variet sazināties, zvanot uz tālruņa numuriem 67222888, 67225599, kā arī aicinām sūtīt Whatsapp ziņas uz numuru 25660440.


Visvieglāk vienoties par pagalma sakopšanu un labiekārtošanu ir namos, kur ir maz iedzīvotāju, kur visi spējīgi savā starpā sarunāties, spēj vienoties par paveicamo un izlietojamiem līdzekļiem, atzīst speciālisti raidījumā Kā labāk dzīvot.

Saruna par kokiem un citiem zaļumiem, kas aug pilsētā. Ko un kur drīkstam stādīt un retināt, kā pašiem tīk, ja gribam labiekārtot savas daudzdzīvokļu mājas pagalmu, un kuras darbības jāsaskaņo ar kaimiņiem vai pat būvvaldi? Vai koku, kas iestādīts pirms dažiem desmitiem gadu, kad uzcēla māju, tagad drīkst nozāģēt vai vismaz apzāģēt, ja tas izaudzis tik liels, ka pa logu vairs neiespīd saules gaisma. Ko pilsētnieki paši drīkst uzlabot un kā par to visiem vienoties, lai iekšpagalmi pie daudzstāvu mājām veidotu tādu lielu, kopīgu pilsētas „parku” jeb „dārzu”, skaidro Rīgas pilsētas būvvaldes Arhitektūras pārvaldes Arhitektu un teritorijas plānotāju nodaļas vadītāja Lolita Sarma, Rīgas pilsētas būvvaldes Apstādījumu inspekcijas vadītāja pienākumu izpildītājs Viesturs Freimanis, ainavu arhitekte Daiga Veinberga un arborists Edgars Neilands.

Parkos varētu būt teritorijas, kur negrābj lapas, lai izbaudītu rudeni. Varētu arī pagalmā būt dabiskāka, ekoloģiskāka vieta. Pagalmos cenšamies uzturēt pseido kārtību un tīrību lapas sagrābjot un aizvedot prom, tā visas barības vielas kokiem un krūmiem, ko dod vecās lapas, atņemam. 

Klausītāju zvani liecina, ka iedzīvotājus "rudenīgā kārtība" parkos un pagalmos ne visai apmierinātu.