Raidījuma skanēšanas laikā variet sazināties, zvanot uz tālruņa numuriem 67222888, 67225599, kā arī aicinām sūtīt Whatsapp ziņas uz numuru 25660440.


Pārliecinošs "jā" ir suņu trenera Ivara Lielpētera atbilde uz jautājumu, vai jebkuram sunim var iemācīt "labas uzvedības ABC". Mācīt var un vajag jebkuru suni, dažreiz tam vajadzīga lielāka pacietība.

"Turklāt 90 procentus jau suns māk, vajag tikai iemācīt to izmantot. Cilvēkam jāiemācās viņu kontrolēt," uzskata Lielpēteris.

"Jebkuram sunim ir jāmāk  jāiet pavadā un jāvar ienākt," uzskata veterinārārste Daiga Bokvalde. Lielpēteris bilst, ka visiem suņiem nav jāmāk visiem sēdēt, gulēt, blakus iet. Galvenais ir iemācis ar viņu sarunāties.

Raidījumā Kā labāk dzīvot pievēršamies suņu dresūrai jeb audzināšanai. Vai jebkuram sunim var iemācīt "labas uzvedības ABC" un kādas ir pamatprasmes, kuras vajadzētu apgūt ikvienam sunim, kā mazam, tā lielam? Kurā vecumā vislabāk skolot savu četrkājaino draugu, vai mācību laiku ir iespējams arī nokavēt un vai ir iespējams “vest pie prāta” nepaklausīgu suni? Kā tikt pie paklausīga suņa jeb kā sadraudzēties ar savu suni, stāsta suņu treneris Ivars Lielpēteris un veterinārārste Daiga Bokvalde.

Speciālistu ieteikumi

Suņi rok, jo viņiem ir garlaicīgi. Suni vajag vest katru dienu vismaz stundu garā pastaigā. 

Ja suns nobīstas, nevajag viņu mierināt, jo tad suns uzskata, ka viņu slavē. Ja tam nepievērš uzmanību, viņš domās, "ko tad es viens muļķis baidīšos".

Suni vajag paslavēt, ka viņš atnācis mājās, nevis bārt par to, ka pirms tam nogrēkojies un aizgājis. Sunim nav tāda pati domāšana kā cilvēkam.

Ja suns dabū cilvēka uzmanību katru reizi, kad viņš to prasa, viņš ir tas, kurš komandē un cilvēks ir tas, kurš klausa.