Raidījuma skanēšanas laikā variet sazināties, zvanot uz tālruņa numuriem 67222888, 67225599, kā arī aicinām sūtīt Whatsapp ziņas uz numuru 25660440.


Informācija, kas nedara neko labu - šausminošas ziņas, klačas, aprunāšana... Kas ir mentālais piesārņojums un vai no tā ir iespējams norobežoties? Raidījumā Kā labāk dzīvot diskutē pedagoģijas un psiholoģijas maģistre Ineta Kona, māksliniece, dizainere, mākslas skolotāja, psihodrāmas speciāliste Sandra Konstante un Ruta Virbule, kura studē Transpersonalās izglītības institūtā.

"Miesa piemērojas garam un dvēselei. Mēs varam kopt savu ārieni, cik vien gribam, bet, ja neieviesīsim kārtību un tīrību savā dvēselē, vienalga neizskatīsimies skaisti," tā teikusi Zenta Mauriņa.

Pārceļot šo teicienu uz mūsdienām, Ineta Kona bilst, ka izskatīties skaisti un justies skaisti nozīmē justies mierīgi, pārliecināti, priecīgi.

“Ja nedaru to, kas patīk, nav attiecību, kas man rada gandarījumu, tas ir par mentālo piesārņojumu. Svarīgi, kādas jūtas un kādas domas saista, kas pievērš uzmanību un cik atklāti par to varu runāt,” komentē Kona

Sandra Konstante uzskata, ka svarīgi ir būt harmonijā ar sevi un to, kas notiek apkārt. Ja aizejam kādās galējībās, kaut vai pilnīgi iegrimstam darbā vai pārāk pievēršamies notikumiem sev apkārt un nemitīgi to kritizējam, pamatīgi piesārņojam savu prātu.

Raidījuma Kā labāk dzīvot viešņas norāda, ka bieži nejūtamies labi, jo mēs daudz kritizējam un baidāmies, kā uztversim citu viedokli. Mums nav tradīcija, ka jūtamies droši, ja kāds nepiekrīt mūsu viedoklim. Tur ir arī radošuma aspekts – būt elastīgam, lai ieņemtu komfortablu stāvokli.

Mūsu tradīcijās ir kaut ko radīt, kādreizējā vakarēšana ir mūsdienu transpersonālā izglītība, cilvēks pārrunā savas iekšējās izjūtas ar citiem un tajā pašā laikā rada kaut ko ar rokām.

Klausītāja iesaka – palīdzi otram un būsi laimīgs! Nekas nedod tik lielu laimes sajūtu, kā spēja palīdzēt otram. Vajag kādam just līdzi un palīdzēt.