Internets ir mainījis mūsdienu cilvēka dzīvi. Mēs iegūstam informāciju, apmaināmies ar jaunumiem, piesakām sevi un iepazīstam citus – tas viss notiek virtuāli. Kā dzīve internetā ietekmē mūsu spēju veidot reālas attiecības un sarunāties ar cilvēkiem līdzās, raidījumā Kā labāk dzīvot diskutē psiholoģe, psihoterapeite, Latvijas Universitātes asociētā profesore Ieva Bite un digitālā mārketinga speciālists Artūrs Mednis.

Internetam ir liela nozīme mūsdienās, bet ir arī blakusparādības, psiholoģijā lielākā problēma ir viss, kas saistās ar atkarībām.

Pārāk ilga uzturēšanās internetā izjauc arī normālo nomoda un miega ritmu. Jebkura atkarība tajā mirklī, kad to lieto, sniedz gandarījumu īstermiņā, ilgtermiņā jebkura atkarība garastāvokli pasliktina, rada trauksmi.

Atkarību ir grūti ārstēt, viens ieteikums - mēģināt pārstāt izvairīties no kontaktiem reālā vidē.

Sazinoties tikai internetā, komunikācija kļūst izkropļota. Cilvēks zaudē spējas sazināties ar neverbālās komunikācijas palīdzību – lasīt emocijas, ķermeņa valodu.

Mūsdienās daļa jauniešu, kas liek bildes sociālajos tīklos, taisa video, kas spēj formulēt domas, kad ir ieslēgta kamera, nespēj komunicēt ar cilvēkiem ikdienišķā vidē.

Ja formulētu negatīvās un pozitīvās lietas, ko sniedz internets, pozitīvo būtu vairāk. Problēma, ka daļa cilvēku aiziet galējībās.