Nu jau pilnīgi oficiāli ir iestājies 2017. gada pavasaris! Varētu jau mesties dārza darbos, bet nevar zināt, kādu joku vēl daba izspēlēs. Varbūt labāk pagaidīt līdz aprīlim un pārlaist marta beigās solītās salnas, par dārza darbu sezonas sākšanos raidījumā Kā labāk dzīvot bilst dārznieces Maruta Kaminska un Vija Rožukalne.

Šobrīd ir pats labākais laiks rosīties pa siltumnīcu – sēt un piķēt. Var arī rosīties augļu dārzā – apgriezt augļu kokiem zarus, var arī apgriezt dzīvžogu. 

Augsni rušināt vēl ir par ātru. Zemenes lai vēl guļ. Tas pats attiecas arī uz ziemcietēm, ir kādas, kurām var noraust sakritušās lapas, lielākā daļa arī lai vēl guļ. Visdrošāk pagaidīt, kamēr vidējā diennakts temperatūra būs ap + 10 grādiem. Dārznieces iesaka sekot līdzi pārmaiņām dabā, un iespējams, ka Liepājas pusē jau varēs darboties dārzā, bet vidzemniekiem vēl jāpaciešas.

Arī mauriņu vēl nevajag steigties grābt, vēl ir pārāk slapjš. Bet arī jāseko līdzi temperatūras izmaiņām un jāsagaida saulīte.

Dārzam vajadzētu piesaistīt arī derīgos kukaiņus – mārītes, zeltactiņas un jātnieciņus, kas cīnās ar laputīm, smecerniekiem. Labajiem kukaiņiem patīk čemurzieži – dilles, pētersīļi, lupstāji, viņi ēd čemurziešu putekšņus.