Raidījuma skanēšanas laikā variet sazināties, zvanot uz tālruņa numuriem 67222888, 67225599, kā arī aicinām sūtīt Whatsapp ziņas uz numuru 25660440.


Pokemonus ķert šobrīd ir stilīgi, bet pārspīlēti būtu teikt, ka visi visu laiku spēlē, uzskata raidījuma Kā labāk dzīvot viesi, neskatoties uz to, ka izskanējis atzinums, ka "Pokemon Go" ir visu laiku populārākā lietotne, spēle.

Raidījumā Kā labāk dzīvot runājam par “pokemonu trakumu”, kas pārņēmis miljoniem cilvēku un viņu veidtālruņus. Spēle, kurā mēģina apvienot reālo pasauli ar virtuālo. Ar ko tad esam saskārušies – ar izcili veidotu datorspēli, kura vienkārši ir modē, vai tomēr ar jaunu atkarību? Raidījuma viesi: tehnoloģiju portāla “Kursors.lv” vadītājs Kristaps Skutelis, Rīgas Stradiņa Universitātes Veselības psiholoģijas un pedagoģijas katedras asistente, atkarību psiholoģe Aelita Vagale un Salvadors no supergrupas "Singapūras Satīns". 

Ir cilvēki, kas aizraujas, ir, kas paspēlē un atkal dara citas lietas. Ir starpība, vai cilvēks aizraujas, vai kļuvis fanātisks un pat atkarīgs un visu dienu pavada, ķerot pokemonus, uzskata Skutelis un Salvadors. Abi atzīst, ka arī paši pēdējās dienās vairs neķer tik aizrautīgi pokemonus, "realitāte ir ņēmusi virsroku"

"Rīgas pokemonu spēle ir nežēlīga. Nekur nav tik traki ķērāji kā Rīgā," skaidro Salvadors. Nedēļas laikā cilvēki ir sasnieguši to, ko paredzēts izdarīt mēnesī. Tad jāgaida jauna versija no spēles veidotājiem.

Tas, ka sasniegts ātri augsts līmenis, liecina, ka sabiedrībā ir augsts atkarību riska faktors, komentē Aelita Vagale.

Vagele piekrīt, ka par visiem, kas ķer pokemonus, nevar teikt, ka viņi ir atkarīgi. Viņa min, ka ne visi, kas astoņas strādā pie datora, ir datoratkarīgi. To cilvēki dara mērķtiecīgi. Atkarība ir, kad cilvēks aizstāj visu citu ar virtuālo realitāti un datoratkarībai ir noteiktas pazīmes.  Spēles būs vienmēr, tāpēc jāpievērš uzmanība cilvēkiem, kam ir riska faktori kļūt atkarīgiem, un ko darīt, lai viņi nekļūtu atkarīgi pusaudža vecumā