Raidījuma skanēšanas laikā variet sazināties, zvanot uz tālruņa numuriem 67222888, 67225599, kā arī aicinām sūtīt Whatsapp ziņas uz numuru 25660440.


Tūristi brauc pie mums, mēs braucam uz citām zemēm. Esot ārzemēs, diemžēl neesam pasargāti no iespējas iekulties lielākās vai mazākās nepatikšanās, sākot ar dokumentu nozaudēšanu, līdz pat smagām traumām. Kur vērsties pēc palīdzības, ja paša spēkiem netiekat galā, un kādu "drošības spilventiņu" sev sagatavot pirms doties uz tālām valstīm, raidījumā Kā labāk dzīvot skaidro Ārlietu ministrijas Konsulārā departamenta direktore Guna Japiņa un Konsulārais departamenta Konsulārās palīdzības nodaļas vadītāja Sandra Salmiņa-Šuke.

Ārlietu ministrijas konsulārais dienests ir izstrādājis “desmit punktu sistēmu”, lai katrs ceļotājs var pats pārbaudīt, vai ir pietiekami sagatavojies iecerētajam ceļojumam, lai tas noritētu bez bažām.

Konsulārā dienesta darbinieces iesaka vispirms pārbaudīt, vai doties uz iecerēto valsti ir droši. ĀM mājas lapā ir ievietoti ceļojuma brīdinājumi par dažādām pasaules valstīm, izvēle katra paša ziņā. Ceļojuma brīdinājumos iekļauta ne tikai informācija par drošības un politisko situāciju kādā valstī, bet arī cita veida informāciju par vietējām paražām, piemēram, Taizemē arvien spēkā ir uz gadu izsludinātās sēras, kas izsludinātas 2016. gada rudenī sakarā ar karaļa nāvi.

Tāpat ceļojuma brīdinājumos iekļauta arī informācija par ceļa nodokļiem dažādās valstīs, par iebraukšanas noteikumiem dažādas pilsētās. 

Ja bērns dodas uz ārvalstīm kopā ar trešajām personām, Konsulārā dienesta pārstāves iesaka apstiprinājuma pilnvaru rakstīt angliski un labi būtu tajā iekļaut arī punktu, ka atļauj šai trešajai personai rīkoties arī ārkārtas situācijās.

Tāpat iesaka telefonā uzlikt mobilo aplikāciju "Ceļo droši" – kompakta Ārlietu ministrijas versija.