Projekts "DaugavAbasMalas” norisinās no 2018. gada jūlija līdz nākamā gada maijam, un tā mērķis ir pētīt likteņupi, paplašinot aktivitātes upes krastos. Daugavas ūdenstūrisma maršruta izpētes ekspedīcija ir nule kā noslēgusies, tāpēc raidījumā Kā labāk dzīvot skaidrojam, kas piedzīvots ekspedīcijas laikā un ko izdevies izpētīt. Stāsta hidrotehnisko būvju inženieris, ūdenslīdēja darbu speciālists, ekspedīcijas vadītājs Guntis Zilberts, SIA "Jūrmalas ūdens" aprīkojuma inženieris, projekta tehniskais koordinators Valdis Ķīselis un "Ziedzeme" projektu sagatavošanas konsultants, sadarbības projekta "DaugavAbasMalas" vadītājs Māris Cīrulis.

Ekspedīcijas dalībnieki savu kuģojumu ar plostiem pa Daugavu sāka Piedrujā pie Latvijas robežas ar Baltkrieviju un atbrauca līdz pašiem jūras vārtiem Rīgā. 12 dienu laikā kopumā ekspedīcijas dalībnieki veica 350 km. Ekspedīcija ir projekta pirmais posms, lai turpinātu darbu kopā ar pašvaldībām, ar ieinteresētiem uzņēmējiem, visiem, kas būs abos krastos ieinteresēti sadarboties, lai attīstītu Daugavas abas malas.

Secinājums - pirmais jāsāk ar krastu sakopšanu, taku ierīkošanu, lai cilvēki tiek līdz ūdenim. Ar laiku vajadzētu izstrādāt norādes un zīmes, ko izvietot upes krastos.

Daugava ir draudzīga laivošanai ģimenēm, jo upe ir mierīga.

Tāpat pēc ekspedīcijas sāksies darbs pie interaktīvās kartes izveides, kurā būs iezīmēts tūrisma ūdensceļš visā upes garumā, apstāšanās vietas, drošas Daugavas HES apiešanas vietas, viena kilometra attālumā no abiem krastiem – kultūrvēsturiski apskates objekti un tūrisma pakalpojumu sniedzēji, kā arī būs pieejama informācija par upes tecējumu dažādos posmos.