Raidījuma skanēšanas laikā variet sazināties, zvanot uz tālruņa numuriem 67222888, 67225599, kā arī aicinām sūtīt Whatsapp ziņas uz numuru 25660440.


Sabiedrības attieksme pēdējo pāris gadu laikā mainījusies - tolerance pret vardarbību mazinās. Neesam iestrēguši neiecietības vilnī par to, kas notiek mums blakus. 2016. gadā 64 % uzskatīja, ka nedrīkst būt iecietīgs pret vardarbību, 2018. gadā tā domā 75% aptaujāto, tā secināts, īstenojot sociālo projektu par tolerances mazināšanu pret vardarbību ģimenē pret sievieti.

"Piektā daļa sabiedrības ir pēdējā gada laikā mainījusi savu uzskatu, atzīst, ka ir jāiejaucas, ja redz vardarbību. Tas, ka runājam un saucam lietas īstajos vārdos, maina arī sabiedrības attieksmi," skaidro Agnese Gaile.

Ģimenes konflikti, kas pāraug vardarbībā, nospiedošā vairumā  gadījumu paliek  „ģimenes lieta” un policijas saukšana vai citas palīdzības meklēšana joprojām ir reta parādība. Kā mazināt toleranci pret vardarbību ģimenē, raidījumā Kā labāk dzīvot vērtē krīžu un konsultāciju centra "Skalbes" psiholoģe Santa Ozoliņa, Labklājības ministrijas Sociālās politikas plānošanas un attīstības departamenta Vecākā eksperte Agnese Gaile un kustības “Ghetto Games” pārstāve Sanda Gertnere.

Labklājības ministrija sadarbībā kustību “Ghetto Games” un krīžu un konsultāciju centru "Skalbes" īstenoja sociālu projektu par tolerances mazināšanu pret vardarbību ģimenē pret sievieti. Projekta mērķis bija skaidrot, kā atpazīst vardarbību, kādi ir tās veidi, kā rīkoties, ja pret tevi tiek vērsta vardarbība, kā var palīdzēt cietušajiem un kur pēc palīdzības var vērsties arī varmāka.

Mūsdienās vardarbības veidi mainās. Ja agrāk vīrietis sievieti ietekmēja ar sitieniem, mūsdienās tam pievienojās, piemēram, arī ekonomiskā vardarbība – vīrietis nedod naudu, neļauj strādāt, mācīties, lai sieviete sevi pierādītu. Tas ir plašs vardarbības veids un fiziskā vardarbība nekad nav atrauta no citiem vardarbības veidiem.

Tāpat aktualizēti jautājumi, kādas ir ir iespējas jauniešiem izrauties no vardarbības loka, kā var mācīt jauniešiem tolerantu attieksmi pret sievieti jau no bērnības, lai vardarbība nenotiktu nākotnē, lai neatkārtotos ģimenes vai vecāku paraugs.

Kampaņa ir arī rosinājusi vīriešus runāt par emocionālo vardarbību pret vīriešiem ģimenē.

Vardarbība ir apburtais loks, no kura izrauties ir grūti.