"Ja cilvēki ir savstarpēji pieklājīgi, satiksme kļūst mazāk agresīva, plūstošāka un negadījumu ir mazāk," raidījumā Kā labāk dzīvot skaidro Oskars Irbītis.

Kāpēc zaļās gaismas signāls dažiem autobraucējiem nozīmē sacensību - dažreiz pat uz dzīvību vai nāvi? Vai matu krāsa ietekmē reakcijas ātrumu uz ceļa un kāpēc citās valstīs agresīviem braucējiem jāiet pie psihiatra, atbildes uz šiem jautājumiem cenšamies rast raidījumā Kā labāk dzīvot. Diskutē satiksmes psiholoģe Inese Muzikante, Valsts tiesu ekspertīžu biroja vecākais eksperts Oskars Irbītis un Ceļu satiksmes direkcijas pārstāvis Jānis Aizpors.

Pētījums liecina, ka latviešu auto vadītājs atšķiras vienā jautājumā no citu valstu kolēģiem: pret pārējiem autovadītājiem viņš izjūt nepatiku.

Jaunieši, kas iesaistās satiksmē, brauc tā, kā viņu vecāki. Ja vecāki pie stūres lamājas, bērns to uztver kā uzvedības normu. Par to, kāda būs auto vadītāju kultūra, jādomā jau laicīgi.

Auto un satiksmi nevar skatīt atsevišķi no procesiem, kas notiek valstī, auto vadītājus ietekmē arī sociālekonomiskā vide.