Raidījuma skanēšanas laikā variet sazināties, zvanot uz tālruņa numuriem 67222888, 67225599, kā arī aicinām sūtīt Whatsapp ziņas uz numuru 25660440.


Veģetatīvās distonijas slimnieki slimības sākumā simptomu dēļ bieži vien nonāk pie neirologa, kaut gan tā būtu ārstējama pie psihiskās veselības speciālista. Bet ir slimnieki, kas ar šo ligu cīnās, piemēram, ar dejas palīdzību. Kā diagnosticē un ārstē veģetatīvo distoniju, saruna raidījumā Kā labāk dzīvot. Sarunā piedalās studijas "PRO X" horeogrāfe Ieva Biteniece, kura ar šo slimību cīnās dejojot, un veselības centra “Vivendi” speciālisti - psihiatrs Jānis Bušs un neiroloģe Linda Zvaune.

Veģetatīvā distonija ir ar stresu saistīti veselības traucējumi. Tā ir slimība, kas nav uzreiz ieraugāma izmeklējumos. Cilvēkiem ir jāskaidro, kā rodas šī slimība.

Psihoterapeits ir galvenais ārsts šīs slimības diagnosticēšanā. Simptomu spektrs ir dažāds veģetatīvai distonijai.

Svarīgi ir neatlikt ārsta apmeklējumu uz rītdienu, uz laiku pēc mēneša vai gada, nekas nemainīsies, ja neko nedarīs.

Ievas Bitenieces pieredze – deja daļēji ieveda slimībā, deja arī daļēji palīdz no tās atbrīvoties, bet svarīgākais ir mainīt dzīves veidu, mainīt attieksmi pret sevi.

Liels darbs ar sevi jāveic, lai slimību pārvārētu.

Ārsti atzīst, ka veģetatīva distonija ir izārstējama. Svarīgi negaidīt brīnumtableti, bet pašam ieguldīt, strādāt ar sevi.

Sarunas ar draugiem ir laba lieta, bet, ja cilvēkam ir aizdomas, ka viņam ir veģetatīva distonija, ir jāvēršas pie ģimenes ārsta, lai saņemtu nosūtījumu tālāk pie speciālista.